banner

Urząd Miasta odpowiada na list naszego czytelnika

Kilka dni temu nasz czytelnik za naszym pośrednictwem pytał władze miasta o plan na stadion Orląt. Dziś przytaczamy odpowiedź Anny Wasak, asystenta burmistrza ds. kontaktu z mediami.

Tutaj znajdziecie treść maila internauty o nicku „Kibic”:

Modernizacja stadionu Orląt

Odpowiedź:

Obecnie Miasto jest zaangażowane w  ogrom inwestycji, które są zrealizowane także w dziedzinie rozbudowy bazy sportowej. Chodzi o budowę niezwykle potrzebnej tak uczniom, jak i innym grupom mieszkańców Radzynia hali sportowej przy Szkole Podstawowej nr 1 i Gimnazjum nr 1 (uczniowie od wielu lat wędrują na zajęcia w-f – do parku, sali w dawnym ZSP czy w pałacu Potockich)  czy sali sportowej przy Szkole Podstawowej nr 2 przy ul. Chmielowskiego. Prowadzonych jest szereg innych prac związanych z ucywilizowaniem wielu miejsc w Radzyniu, gdzie często nie ma drogi, kanalizacji, wodociągu. W pierwszej  kolejności musimy zadbać o te inwestycje.

Jeśli chodzi o stadion miejski, to Miasto zaangażowane jest w budowę trybun dla gości,  zabezpiecza środki dla normalnego, sprawnego funkcjonowania  LKS Orlęta Spomlek, również na  drobniejsze, ale niezbędne  inwestycje, które uzgadniane są z Zarządem Klubu.
Na chwilę obecną Miasto nie ma możliwości finansowych do zaangażowania się w inne, większe inwestycje na stadionie. Jeśli takie możliwości pojawią się w kolejnych latach będziemy je podejmować.

Jakub Hapka

Na portalu od jesieni 2012 r. Najpierw jako felietonista, od maja 2015 redaktor naczelny. Absolwent polonistyki UMCS. Fan futbolu.

Modernizacja stadionu Orląt

NASTĘPNY ARTYKUŁ »

Czytelnik pyta o parking przy ul. Wybickiego

Skomentuj