banner

Wciąż mało ławek i stojaków rowerowych

Na naszą redakcyjną skrzynkę (radzyninfo.redakcja@gmail.com)otrzymaliśmy maila czytelnika-mieszkańca miasta, który prosi o  zasygnalizowanie naszym władzom radzyńskim tematu braku ławek na ulicy Kardynała Stefana Wyszyńskiego.  Czytelnicy apelują także o instalację stojaków na rowery.

W miejscu dawnego przystanku w miejscu obecnej zatoczki parkingowej  od strony sądu przy kamiennym śmietniku przy punktowcach stała ławeczka, gdzie często dorośli jak i młodzież siedziała sobie. Niestety owa ławeczka jakiś czas temu zniknęła.

Taka sama sytuacja jest z  ławką,która zniknęła kilka lat temu wraz z koszem nieopodal wejścia do ogrodu działkowego RELAX również przy ulicy Wyszyńskiego. W tych dwóch miejscach bardzo by się przydała.

Nasz reporter udał się w powyższej sprawie do Urzędu Miasta – ławka(w drodze do sądu), po remoncie ma zostać ponownie ustawiona.

Odpowiedź z Urzędu Miasta:

Jak informował na sesji Rady Miasta Naczelnik Wydziału Zarządzania Mieniem Komunalnym Radosław Mazur, zamówiona została nowa partia ławek. Zostaną ustawione tam, gdzie nastąpiły ubytki lu występuje zapotrzebowanie. List mieszkańca do redakcji przekazałam P. Mazurowi – poinformowała nas Anna Wasak.

***

Wczoraj  napisał do nas Alfik:

Chciałbym przypomnieć o pewnym temacie dotyczącym tego, żeby w Radzyniu pojawiło się więcej stojaków stacjonarnych na rowery.Temat często pojawiał się w listach do redakcji. Chodzi o stojaki  głównie w centrum miasta oraz na ścieżce rowerowej, gdzie nie ma gdzie zostawić roweru bezpiecznie, albo usiąść na ławce na ścieżce rowerowej, a jednoślad bezpiecznie przyczepić go do stojaka. Miasto odpowiedziało, że montaż rozpocznie się na wiosnę. Mamy już prawie połowę maja,a nic się nie dzieje. Proszę o interwencję i przypomnienie władzom o rowerzystach.

Jakub Hapka

Na portalu od jesieni 2012 r. Najpierw jako felietonista, od maja 2015 redaktor naczelny. Absolwent polonistyki UMCS. Fan futbolu.

Brak stojaków w centrum miasta oraz na ścieżce rowerowej-brak działań

NASTĘPNY ARTYKUŁ »

Czytelnik pyta o parking przy ul. Wybickiego

Skomentuj