banner

Mundial, dzień 17. Zaczynamy mecze 1/8 finału

Jeden z przed mundialowych faworytów dziś odpadnie. Argentyna, która rzutem na taśmę wyszła z grupy czy wciąż nieprzekonująca Francja? W wieczornym meczu Suarez vs. Ronaldo.

16.00

Francja – Argentyna

Bartłomiej Janowski: Francja – Argentyna 1:0. Oba zespoły po raz pierwszy na tym turnieju muszą pokazać 100%: Francja zaangażowania, a Argentyna koncentracji. Przejdzie drużyna lepiej poukładana (trudno zresztą być bardziej zabałaganionym zespołem niż Albiceleste)

Piotr Skowron:  2-0 dla Francji, ponieważ Argentyna wskoczyła do tej fazy rozgrywek kuchennymi drzwiami i średnio na nią zasługuje. Nawet błysk kunsztu Messiego to za mało. Francuzi powinni wypunktować wszystkie mankamenty i słabości jego kolegów.

20.00 

Urugwaj – Portugalia

Jakub Hapka: Po dwóch mocno średnich spotkaniach w grupie, spotkanie z Rosją pokazało namiastkę siły Urusów. To ich widzę w roli faworytów z Portugaleiros. 2-1 dla Cavaniego, Suareza i spółki.

Przemysław Kośmider:  2:1 (po dogrywce/karnych)
Drużyna z Ameryki Południowej rozkręca się z meczu na mecz, Portugalia z kolei zmierza w odwrotnym kierunku, według niektórych poczytnych dziennikarzy sportowych Urugwaj może powalczyć nawet o medal (patrząc na drabinkę jest to bardzo realne)

Trauma i nadzieja

NASTĘPNY ARTYKUŁ »

Randka bez amantka

Skomentuj