banner

Sobota dla lekarzy w radzyńskim ZUS

To już pewne – od grudnia lekarze będą mogli wystawiać wyłącznie elektroniczne zwolnienia lekarskie. A już 7 lipca, w sobotę, Zakład Ubezpieczeń Społecznych w Radzyniu Podlaskim otworzy drzwi dla medyków, którzy chcą zapoznać się z e-zwolnieniami.

Sobotnie konsultacje odbędą się w godzinach od 9.00 do 14.00. – To okazja do wystawienia testowego elektronicznego zwolnienia przy wsparciu naszych pracowników. Chętnym pomożemy również w pobraniu certyfikatu ZUS, czyli bezpłatnego elektronicznego podpisu przeznaczonego dla lekarzy. Będzie można podpisywać nim e-zwolnienia, a także e-recepty i elektroniczną dokumentację medyczną – podkreśla Rafał Stanek z Oddziału ZUS w Lublinie. Na konsultacje należy zabrać dowód tożsamości. Jeśli lekarz będzie chciał uzyskać certyfikat ZUS, potrzebna będzie przenośna pamięć USB (pendrive).

Bezpośredni kontakt z urzędnikiem, który wyjaśnia zasady działania e-zwolnień, jest dla lekarza bardzo pożyteczny, ponieważ w każdym momencie można zadać dodatkowe pytania, wyjaśnić swoje wątpliwości – mówi internista i kardiolog prof. Wojciech Sodolski, który wziął udział w poprzedniej „sobocie dla lekarzy” w ZUS. W maju z takich porad skorzystało ponad stu medyków w województwie.

Lekarzy aktywnie wystawiających zwolnienia jest w Lubelskiem 5,8 tys. (w ciągu ostatnich sześciu miesięcy wypisali co najmniej jedno zwolnienie). Co piąty z nich nie zarejestrował się jeszcze w systemie, który służy do wystawiania elektronicznych zaświadczeń.

Mundial, dzień 18. Koniec turnieju dla gospodarzy?

NASTĘPNY ARTYKUŁ »

Mundial, dzień 19. Brazylia i Belgia w 1/4?

Skomentuj