banner

ZUS otwarty w sobotę dla lekarzy

Zakład Ubezpieczeń Społecznych w Radzyniu Podlaskim zaprasza lekarzy na nietypową „Białą Sobotę”. Nietypową, bo dotyczącą elektronicznych zwolnień lekarskich. Sala obsługi klientów będzie otwarta dla medyków 19 maja.

Od godziny 9.00 do 13.00 w radzyńskim ZUS lekarze będą mogli skorzystać z indywidualnych konsultacji dotyczących e-zwolnień lekarskich.

Zapewnimy kompleksowe wsparcie: od założenia profilu na Platformie Usług Elektronicznych, przez uzyskanie bezpłatnego certyfikatu ZUS, którym można podpisywać e-zwolnienia, po zaprezentowanie, jak prawidłowo wystawić elektroniczne zaświadczenie – zaprasza Rafał Stanek z Oddziału ZUS w Lublinie. Podczas konsultacji lekarz będzie mógł wystawić testowe zwolnienie oraz sprawdzić, jak anulować błędny dokument. Dowie się też, jak może przez internet zaktualizować swoje dane w ZUS.

Jeśli lekarz chciałby podczas konsultacji otrzymać certyfikat ZUS, powinien wziąć ze sobą pendrive albo laptopa z dostępem do internetu. Niezbędny będzie również dowód tożsamości.

Elektroniczne zwolnienia lekarskie już w tym roku staną się obowiązkowe. Na razie co czwarte zwolnienie wystawione przez lekarzy z województwa lubelskiego ma formę elektroniczną.

Mecze, których nie obejrzałem

NASTĘPNY ARTYKUŁ »

Oto RODO – bądź gotowy na zmiany

Skomentuj