banner

Marszami uczcili pamięć pedagogów

W dniach 6-7 listopada po raz trzynasty uczczono pamięć tragicznie zmarłych nauczycieli – Doroty i Andrzeja Miąskiewiczów, którzy zginęli w wypadku polskiego autokaru wiozącego pielgrzymów do Medjugorie w 2002 roku.

Organizatorami marszów na orientację były wisznickie szkoły: Liceum Ogólnokształcące im. Władysława Zawadzkiego i Publiczne Gimnazjum im. Krzysztofa Kamila Baczyńskiego, a także Oddział PTTK w Radzyniu Podlaskim.

Po oficjalnym rozpoczęciu imprezy uczestnicy wzięli udział we Mszy Św. odprawianej w intencji tragicznie zmarłych nauczycieli. Następnie delegacja młodzieży udała się na miejscowy cmentarz, gdzie złożyła kwiaty i zapaliła znicze na grobie Doroty i Andrzeja Miąskiewiczów.

Impreza propagowała turystykę oraz integrowała młodych ludzi z całego regionu. Wszyscy mogli spróbować swoich sił w czterech konkursach dotyczących geografii turystycznej regionu i kraju. Głównym punktem rajdu były turystyczne marsze na orientację.

W sobotę wieczorem podsumowano rajdowe konkurencje oraz wręczono nagrody wyróżniającym się uczestnikom. W marszach na orientację, w kategorii szkół podstawowych, zwyciężyła drużyna z Woli Osowińskiej w składzie: Izabela Skowron i Kacper Krasucki. W gronie gimnazjów bezkonkurencyjne okazały się dwie drużyny również z Woli Osowińskiej – Julia Smogorzewska i Jan Kosek oraz Marcin Krasucki, natomiast wśród szkół ponadgimnazjalnych najlepszą orientację w terenie zaprezentowali uczniowie I LO w Radzyniu Podlaskim – Damian Warsz i Paweł Mucha.

O Iranie w pałacu Potockich, czyli spotkanie z Arturem Orzechem

NASTĘPNY ARTYKUŁ »

Syberia wzdłuż i wszerz

Skomentuj