banner

Rajd śladami ostatniej bitwy obronnej 1939 r.

W dniach 3-4 października Oddział PTTK w Radzyniu Podlaskim jest organizatorem XXXVI Rajdu Kleebergowskiego. Będzie on przebiegał śladami ostatniej bitwy obronnej 1939 r. pod Kockiem. Sponsorami imprezy są: Urząd Marszałkowski w Lublinie, Starostwo Powiatowe i Urząd Miasta w Radzyniu Podlaskim oraz Zarząd Główny PTTK w Warszawie.

Rajd rozpocznie się zbiórką na parkingu przed pałacem Potockich w Radzyniu Podlaskim. Następnie uczestnicy imprezy udadzą się na całodniowy objazd krajoznawczy po miejscach związanych z ostatnią bitwą wojny obronnej 1939 r. Pod wieczór, po zakwaterowaniu w Szkole Podstawowej w Woli Chomejowej, odbędzie się konkurs krajoznawczy – będący sprawdzianem przed Ogólnopolskim Młodzieżowym Turniejem Turystyczno-Krajoznawczym PTTK, a także konkurs historyczny – dotyczący odwiedzonych podczas rajdu miejsc.

W sobotę uczestnicy imprezy poddani zostaną konkursowi sprawnościowemu oraz wezmą udział w marszu na orientację. Po południu odbędzie się podsumowanie rajdowych konkurencji, najlepszym wręczone zostaną puchary, dyplomy i nagrody rzeczowe.

Wpisowe na rajd, dla członków PTTK z aktualną legitymacją na 2014 r., wynosi 25 zł, pozostali płacą 40 zł. W zamian każdy uczestnik ma zagwarantowany nocleg w warunkach turystycznych (należy posiadać własny śpiwór oraz materac lub karimatę), posiłek turystyczny w drugim dniu rajdu, okolicznościowy znaczek, komplet materiałów startowych a także przejazdy autokarem podczas rajdu. Szczegółowy regulamin imprezy dostępny jest na www.radzynpodlaski.pttk.pl.

Rajd Pamięci Harcerzy Radzyńskich

NASTĘPNY ARTYKUŁ »

Wojewódzki Konkurs Krasomówczy rozstrzygnięty: Pięknie opowiadają o swych Małych Ojczyznach

Skomentuj