banner

Rajd Pamięci Harcerzy Radzyńskich

Już po raz czternasty Oddział PTTK w Radzyniu Podlaskim organizuje Rajd Pamięci Harcerzy Radzyńskich im. Kazimierza Odrzygoździa. Współorganizatorami imprezy są: Światowy Związek Żołnierzy AK O/Radzyń Podlaski, Stowarzyszenie Radzyń oraz Zespół Szkół w Białej.

Rajd odbędzie się w dniach 19-20 września 2014 r., na trasie Radzyń Podlaski – Sitno – Biała – Radzyń Podlaski. Głównym jego celem będzie uczczenie pamięci bohaterskich harcerzy z 1940 r., a także uczczenie pamięci nauczyciela, turysty i harcerza Kazimierza Odrzygoździa.

Przed rozpoczęciem imprezy delegacja młodzieży radzyńskich szkół uda się na cmentarz parafialny, gdzie złoży wiązanki na grobach Ś.P. Kazimierza Odrzygoździa i Harcerzy Radzyńskich z 1940 r. Następnie, w lesie koło wsi Sitno, pod symboliczną mogiłą poległych w tym miejscu harcerzy, odprawiona zostanie polowa Msza św. Po niej przewidziany jest turystyczny marsz na orientację, rozgrywany w trzech kategoriach wiekowych – szkoły podstawowe, gimnazja oraz szkoły ponadgimnazjalne. Meta rajdu została zlokalizowana w Zespole Szkół w Białej.

Sobota upłynie rajdowiczom pod znakiem drugiego etap turystycznego marszu na orientację. Po jego zakończeniu odbędzie się oficjalne podsumowanie imprezy połączone z nagrodzeniem wyróżniających się uczestników. Powrót do Radzynia zaplanowany jest na godzinę 15.00.

Zgłoszenia na rajd przyjmowane są telefoniczne do 16 września 2014 r. (wtorek) pod numerem tel. (83) 413-15-25 lub 608-127-534 (wystarczy podać ilość uczestników). Szczegółowy regulamin imprezy dostępny jest na www.radzynpodlaski.pttk.pl.

Robert Mazurek

Gdyby świat był sprawiedliwy, tam mógłby być raj na ziemi

NASTĘPNY ARTYKUŁ »

Wojciech Cejrowski boso do Radzynia Podlaskiego

Skomentuj