banner

SKKT z Gimnazjum Nr 2 na XXIII Wiosennych Marszach na Orientację ”WIOSNO 2016”

Członkowie Szkolnego Koła Krajoznawczo – Turystycznego w dniach 22.04.-24.04.2016 r. uczestniczyli w wyjeździe do Sosnówki. Na marszach  koło reprezentowała mniejsza grupa niż zwykle: Ola, Wojtek, Łukasz, Marcel, Jacek i Sebastian.

Pierwszego dnia po uroczystym rozpoczęciu imprezy wszyscy udali się do lasu, gdzie  odbył się patrolowy bieg na orientację. Startowały w nim drużyny trzyosobowe. Polegał on na  przejściu z mapą trasy po lesie i wypełnieniu zadań w określonych miejscach.

W czasie biegu patrolowego należało wykazać się wiedzą i umiejętnościami dotyczącymi atrakcji turystycznych Polski, flory Polski, przepisów ruchu drogowego, wiadomości turystyczno-topograficznych. Wieczorem odbyły się zaplanowane konkursy: krajoznawczy oraz o powiecie bialskim.

          W sobotę uczestnicy poszli pieszo do lasu, gdzie wystartowali do dwóch etapów marszów na orientację. W przerwie między etapami czekała  herbata i świeże bułeczki z wędliną. Trasa marszów z dojściem i powrotem do szkoły wynosiła ponad 10 kilometrów. Późnym popołudniem gimnazjaliści pojechali na wycieczkę autokarową do Romanowa. Mieści się tam muzeum J. I. Kraszewskiego, otoczone pięknym parkiem. Na miejscu członkowie  koła brali udział w grze terenowej „Skarby Kraszewskich”, którą wygrali. Następnie na terenie parku odbyło się ognisko z kiełbaskami.

          W niedzielę rano  było podsumowanie imprezy oraz wręczenie nagród. Drużyna w składzie Ola Gątarczyk i Wojciech Zając wgrała puchar za I miejsce w marszach na orientację, a Marcel Fijałek zajął III miejsce w konkursie krajoznawczym.

zdj.: Gimnazjum Nr 2

Nela „Mała reporterka” odsłoni swoją tabliczkę na Skwerze Podróżników

NASTĘPNY ARTYKUŁ »

Weź udział w Rajdzie Pamięci Harcerzy Radzyńskich

Skomentuj