banner

W sieci: II Rajd Papieski

Dwie sąsiadujące gminy (Borki i Ulan-Majorat), dwie szkoły, dwa pomniki i jeden wspólny patron – Jan Paweł II. Te okoliczności nasunęły nam pomysł zorganizowania Rajdu Papieskiego, który przerodził się w coroczne wydarzenie.

W zamyśle służyć ono ma kilku celom. Przede wszystkim ma upamiętniać postać naszego wspólnego patrona i poprzez formę wydarzenia sportowo – rekreacyjnego, integrować młodzież szkolną obydwu gmin ale także nauczycieli, instytucje i stowarzyszenia gminne a także środowiska naszych sąsiednich parafii.

Formuła wydarzenia sportowego w połączeniu z turniejem wiedzy o naszym papieżu pogłębi wiedzę o nim ale jednocześnie buduje i utrwala w świadomości młodego pokolenia przeświadczenie o wielkości historycznej Karola Wojtyły jako jednego z najznakomitszych Polaków w historii naszej państwowości i w dziejach Kościoła Rzymsko-Katolickiego w Polsce.

Jazda rowerem obok górskich wędrówek i spływów kajakowych była jednym z ulubionych sportów naszego patrona, toteż rajd nasz jest równocześnie afirmacją sportowego trybu życia tzn. zdrowego trybu życia, czemu w swoim życiu hołdował Karol Wojtyła.
Rajd jest także okazją do mobilizacji jego uczestników w pokonywaniu trudności jakim jest zmęczenie fizyczne i do odpowiedzialnego tzn. bezpiecznego zachowania się w grupie tj. kolumnie rowerowej. Wszyscy muszą pamiętać, że rajd to nie wyścig.

Muzyczne Dialogi

NASTĘPNY ARTYKUŁ »

W sieci: ćwiczenie bojowe OSP Czemierniki

Skomentuj