banner

Z archiwum pana Mirka, czyli autostopem przez Polskę w ’76

Wspomnienia z wyprawy z 1976 roku uczniów Technikum Mechanicznego.


Jak wspomina pan Mirek: Za namową nauczyciela zawodu Czesława Dzierżaka powstała czteroosobowa grupa , która wyraziła chęć wyruszenia w okresie wakacyjnym autostopem przed siebie w Polskę – kierunek Kraków.

Pierwszy postój to Podlodów i przelot samolotem Antkiem, pilotowanym przez kolegę Pana Czesława. Następnie Kraków, dom Pana Dzierżaka, Zakopane, Bukowina, i wiele innych miejscowości, które przemierzaliśmy pieszo. Spanie w namiocie, kąpanie się w Wiśle. Wspaniałe wspomnienia. Zdjęcia prawdopodobnie aparatem Wiesława Andrzejewskiego wykonywali wszyscy.

W wyprawie  brali udział koledzy z Technikum Mechanicznego tak jak: wymieniony wyżej Wiesiek Andrzejewski , Edward Kostrzewa, Jurek Pruchniewicz, Mirosław Piasko. Do dzisiaj pamiętam tę wyprawę.

Pan Czesław Dzierżak uczył w Technikum Mechanicznym 8 lat od 1.IX.1972 do 31.VIII.1980, Może ktoś kolegów wie, kiedy zmarł i  gdzie jest pochowany nasz nauczyciel z tamtych lat.

P.s. Patrząc na niektóre zdjęcia, pomyślałem, że byłyby świetnymi okładkami na płyty, nawet winylowe (nie tylko z lat 70-tych)

Panie Mirku – dziękujemy!

Jakub Hapka

Na portalu od jesieni 2012 r. Najpierw jako felietonista, od maja 2015 redaktor naczelny. Absolwent polonistyki UMCS. Fan futbolu.

Radzyń wieczorową porą

NASTĘPNY ARTYKUŁ »

W sieci: fragment z Orszaku Trzech Króli

Skomentuj