banner

„Mirëmëngjes!” (Dzień dobry!) AIESEC w I LO

W dniach 05.02 – 10.02.2017 r. I Liceum Ogólnokształcące w Radzyniu Podlaskim gościło studentkę Inę Lushkę z Albanii w ramach współpracy z międzynarodową organizacją studencką AIESEC.

Dzięki prowadzonym przez AIESEC projektom edukacyjnym studenci z całego świata mogą wziąć udział w wymianach międzynarodowych, poznać lepiej wybrane kraje i podzielić się swoim doświadczeniem z uczniami. W ten sposób promują postawę tolerancji oraz otwartości wobec różnych kultur, a także zachęcają młodych ludzi do podejmowania inicjatywy w środowisku lokalnym.

Podczas pobytu Iny w Radzyniu licealiści mieli okazję poznać lepiej Albanię – piękny, lecz mało dla nas znany, niemal egzotyczny kraj. Albania, leżąca na zachodzie półwyspu Bałkańskiego, słynie nie tylko z pięknych widoków i nieskażonej przyrody, ale przede wszystkim z gościnności mieszkańców oraz tolerancji religijnej. Warto podkreślić, że chociaż muzułmanie stanowią w niej większość, żyją w idealnej zgodzie z katolikami i prawosławnymi.

Zajęcia z Iną cieszyły się ogromnym zainteresowaniem. Jak sami licealiści przyznają, tego typu spotkania są bardzo potrzebne. Dzięki nim uczniowie nie tylko poznają lepiej odległe kraje, nawiązują nowe przyjaźnie, ale mają też okazję podwyższyć swoje kompetencje językowe. Wszystkie zajęcia prowadzone były w języku angielskim. Ina starała się zachęcić młodzież do otwartego dialogu, podkreślając znaczenie nauki języka angielskiego jako języka komunikacji globalnej.

Rodzinom goszczącym Inę – Państwu Bożymom oraz Państwu Jankowskim dyrekcja i nauczyciele I LO serdecznie dziękują za okazaną staropolską gościnność i współpracę.

Licealiści pamiętają o Rudolfie Probście

NASTĘPNY ARTYKUŁ »

Było magicznie, czyli koncert uczniów I LO

Skomentuj