banner

Szkoła z marką – Dzień Otwartych Drzwi w I LO

W piątek, 19 maja, gimnazjaliści przybyli do I LO na Dzień Otwarty. Kadra nauczycielska i uczniowie zadbali o to, by zaprezentować się od jak najlepszej strony.

I LO to szkoła z tradycjami. Każdy mógł się  o tym przekonać namacalnie, odwiedzając tego dnia mury szkoły. Oto w szkolnej bibliotece prezentowały się dumnie zabytkowe, nieraz XIX-wieczne woluminy. Z drugiej strony, szkoła nie stoi w miejscu, otwiera się na świat. O tym z kolei świadczyły atrakcyjne pokazy fizyczne i chemiczne, a także liczne stoiska, prezentujące liczne pola aktywności licealnej młodzieży.

Szkoła chwaliła się m.in. licznymi kontaktami z zagranicznymi przyjaciółmi. I LO nawiązała partnerskie relacje ze szkołami w Anglii, Niemczech, Francji czy Hiszpanii. W roku szkolnym 2018/2019 oferuje do wyboru aż 7 profili kształcenia. Uczniowie z ul. Partyzantów odnoszą liczne olimpijskie sukcesy i osiągają najwyższą zdawalność matury wśród szkół powiatu radzyńskiego i województwa lubelskiego. Ciekawym przykładem oddolnej inicjatywy i aktywności licealistów jest też gazetka szkolna „bezMyślinik”. Kto szuka atmosfery przyjaznej uczeniu się, z pewnością poczuje się na Partyzantów jak u siebie w domu!

Dzień Otwarty w I Liceum Ogólnokształcącym

NASTĘPNY ARTYKUŁ »

W sieci: I LO otworzyło drzwi

Skomentuj