banner

Wielki i nie pierwszy sukces ucznia I LO

W dniach 16 -17 marca 2018 r. na Uniwersytecie Warszawskim odbył się etap centralny IV edycji Olimpiady Wiedzy o Mediach.Jakub Płecha – uczeń klasy drugiej dziennikarsko – prawniczej w I Liceum Ogólnokształcącym w Radzyniu Podlaskim – został laureatem Olimpiady i zdobył tym samym indeks na kierunek dziennikarski na wybranej uczelni w Polsce.

Zdj. wyróżniające: HRP Studio

Cieszymy się z sukcesu Jakuba i serdecznie gratulujemy Jemu , Jego Rodzicom i Jego Nauczycielce – Pani Izabeli Świć. Jakub Płecha jest niezwykle zaangażowany w życie społeczności szkoły, a przez to znany i lubiany. Jako aktor Teatru Szkolnego I LO zagrał niezapomniane role w sztukach „Oświadczyny” i „Wizyta starszej Pani”.

Obecnie Jakub jest redaktorem naczelnym szkolnej gazetki „bezMyślnik”, do której w ubiegłym roku szkolnym napisał pracę pt. „Jednorazowy Australijczyk”. Artykuł ten zajął II miejsce w Polsce w konkursie „Potęga Prasy”, a Jakub został nagrodzony udziałem w obozie dziennikarskim w Rewalu nad Morzem Bałtyckim.

Jakub prowadzi również audycje radiowe na antenie internetowego RADYO, którego jest pomysłodawcą.Jest zawsze wszędzie tam, gdzie jest potrzebny.

Licealiada w piłkę ręczną 2017/2018

NASTĘPNY ARTYKUŁ »

Patryk Skrzeczkowski będzie reprezentował Polskę w Pekinie!

Skomentuj