banner

2-0 dla Renaty

Paweł, mąż młodej radzynianki walczącej z chorobą nowotworową na facebookowej stronie „Ratujemy Renię Tarnowską” przekazuje dobre wieści.

Dzisiaj mija 8 miesięcy od czasu rozpoznania u Reni guza mózgu.

Przez ten czas sporo przeszliśmy, było dużo łez, ale też uśmiechu, bo przecież życie toczy się dalej.

26 września Renia miała pierwszy rezonans po naświetlaniu protonowym, który wykazał „stan stabilizacji”, tzn. że guz nie rośnie, co w medycynie można określić jako dobry wynik. Powinniśmy się cieszyć, ale jakoś trudno wiedząc, że guz ciągle jest.

Przez te miesiące, dzięki Wam, przebyliśmy masę kilometrów, by móc konsultować się z różnymi lekarzami. Trafiłem na przeróżne terapie, sposoby walki, jedne całkiem rozsądne, drugie mniej. Z tej masy informacji wybraliśmy taką drogę, która jak dotąd wydaje się dobra, mając na uwadze stan braku wzrostu guza.

Około trzech tygodni temu u Reni wystąpił pewien incydent, a mianowicie drugi atak padaczki. Mocno przeżyły to nasze dzieci, bo niestety stało się to w ich obecności. Nie będę wchodził w szczegóły, ale na szczęście sytuacja została opanowana.

Chciałbym w tym miejscu z całego serca podziękować radzyńskiemu neurologowi, doktorowi Łukasz Prokopczuk, dzięki któremu Renia szybko wróciła „do siebie”, i który od samego początku nam pomaga. To On już na samym początku nie zbagatelizował objawów, wykrył chorobę i dzięki niemu mogliśmy szybko zacząć leczenie.

Obecnie Renia czuje się naprawdę dobrze, zajmuje się swoimi skarbami – Oliwcią i Igorkiem, poświęca im swój cały czas. Pomimo tej strasznej choroby staramy się żyć i funkcjonować w miarę normalnie. Ci, którzy Renię znają, którzy ją spotykają, wiedzą, że jest silna, nie poddaje się i nie daje po sobie poznać, że coś tam gdzieś jest.

Kolejny rezonans w połowie stycznia 2019 r. Trzymajcie kciuki.A tymczasem jest 2:0 dla Reni!!!

Pozdrawiamy serdecznie. Miłego każdego dnia!

*

Jak możesz pomóc?

Prośba o pomoc dla Renaty

 

 

Jarosław Kwasek – kandydat do Rady Miasta z KW RASIL

NASTĘPNY ARTYKUŁ »

Idąc za przykładem Papieża Polaka – Święto Patrona w ZSP