Darmowy Program PIT

Arti Sentemo na Nowy Rok

Już po raz szósty Stowarzyszenie Melodia Art oraz Państwowa Szkoła Muzyczna im. Karola Lipińskiego zaprosili fanów muzyki na Noworoczną Galę Akordeonową, która odbyła się w sobotę, 5 stycznia, w hali widowiskowej przy ZSP.

Wyjątkowo licznie zgromadzoną publiczność przywitał z profesjonalnie przygotowanej sceny dyrektor PSM, Zbigniew Czuryło. Podkreślił znaczenie objęcia wydarzenia patronatem przez wszystkie szczeble radzyńskiego samorządu oraz obecność sponsorów, na czele ze „Spomlekiem”, który zasłużył sobie na miano mecenasa roku Arti Sentemo. Przywitał także przedstawicieli świata nauki, na czele z kurator lubelską oraz gospodarzem miejsca – dyrektor Grażyną Dzidą. Podkreślił, że Radzyń gości przy tej okazji przyjezdnych z całej Polski.

Tego wieczoru królowała muzyka, zarówno ta klasyczna, zwana nieraz poważną, jak i nasza swojska, ludowa kolęda. Nie zabrakło popisów solistów – Stanisława Krupy, Mateusza Głowniaka, Karola Zbarackiego, Adama Dudka i Jakuba Stefaniaka. Wystąpiły także zespoły kameralne – kwartet i kwintet.

Głównym, zbiorowym bohaterem była jednak oczywiście cała Orkiestra Akordeonowa Arti Sentemo pod batutą Czuryły. Zapraszamy do obejrzenia naszej fotorelacji z wydarzenia!

VI Orszak Króli przejdzie ulicami miasta

NASTĘPNY ARTYKUŁ »

Nowa forma prawna kół gospodyń wiejskich

Skomentuj