banner

Busem objechali cały świat, jutro odwiedzą Radzyń

Globtroterami, którzy jutro o 17.00 odsłonią swoją tabliczkę na Skwerze Podróżników i spotkają się z mieszkańcami Radzynia (18.00, sala kameralna ROK) będą Aleksandra i Karol Lewandowscy. 29 -latkowie (oboje rocznik ’89),  autorzy bloga „Busem przez świat”,  od 8 lat podróżujący po świecie starym kolorowym busikiem. 

Średnio spędzają w podróży 6-8 miesięcy w ciągu roku, a blog i podróże stały się ich sposobem na życie. Na blogu dzielą się przygodami oraz poradami jak tanio podróżować. Wydali też 3 książki, które stały się bestsellerami i doczekały się wielokrotnych dodruków. Ale wszystko zaczęło się od busa…

Jak piszą:

Podróże biorą się z potrzeby podróżowania, z niczego więcej. Chcieliśmy zacząć podróżować, ale jako studenci nie mieliśmy wielkich pieniędzy na wycieczki z biurami podróży. Dlatego postanowiliśmy, że będziemy podróżować na własną rękę. A żeby było taniej będziemy robić to własnym samochodem, który będzie także naszym domem.

Skały w Norwegii

Za 2000 zł kupiliśmy ponad 20 letniego VW T3. Znaleźliśmy go na jakiejś wiosce niedaleko Świdnicy na Dolnym Śląsku i był w opłakanym stanie. Ale kosztował bardzo niewiele, a my zakochaliśmy się w nim i postanowiliśmy dać mu drugie życie. W ciągu kilku miesięcy z pomocą przyjaciół pomalowaliśmy go i przerobiliśmy na kolorowego kampera. Na przeróbki wydaliśmy około 1000 zł. W naszym busie mamy rozkładaną kanapę, gniazdka 220V, bagażnik dachowy a nawet elektryczny prysznic.

Co grają?

NASTĘPNY ARTYKUŁ »

Piękne, bo polskie, piękne, bo radzyńskie

Skomentuj