banner

Być dobrym jak chleb

Pod takim hasłem, w setną rocznicę śmierci, miniony rok 2017 ogłoszony został Rokiem Św, Brata Alberta Chmielowskiego. Z postacią tego Wielkiego Człowieka, zapoznała słuchaczy radzyńskiej Filii Uniwersytetu Trzeciego Wieku  p. Ewa Gajewska z LUTW w dniu 24.01. 2018 r.

Poznaliśmy życie i działalność Alberta Chmielowskiego, jego drogę życiową, bardzo urozmaiconą, człowieka wyjątkowego talentu, artystę, malarza, żołnierza powstania styczniowego i w końcu, jako zakonnika filantropa, który swoje życie złożył w ofierze dla innych ludzi biednych i bezdomnych.

Sam był biedny wśród biednych. Jest wzorem miłosierdzia chrześcijańskiego. Był dobry jak chleb. Za swoje wybitne zasługi w działalności niepodległościowej i na polu społecznym,wyniesiony został do chwały ołtarzy i ogłoszony świętym, jako Św. Brat Albert Chmielowski.

Prelegentka bardzo pięknym, barwnym przekazem wiadomości, zainteresowała słuchaczy i wzruszyła emocjonalnie charyzmatem apostoła ubogich, który jest wzorem naszych czasów. Poznanie życia i działalności Św. Brata Alberta Chmielowskiego może być naszą życiowa dewizą, być dobrym, na miarę codziennego chleba, dla każdego człowieka,którego napotkamy na swojej drodze, potrzebującego pomocy.

Piękny wykład i piękne wyzwanie.

Dziękujemy serdecznie.

Bronisława Niebrzegowska

Kronikarka UTW

Wystawa grafik Sławomira Walencika w klasztorze dominikanów

NASTĘPNY ARTYKUŁ »

W sieci: studniówka w I LO

Skomentuj