banner

Co grają?

Druga część romantycznej komedii „Planeta singli”, animacja dla dzieci „Klakson i spółka”, a przede wszystkim – sobotni seans polskiego kandydata do Oskara – „Zimna wojna”. Sprawdź aktualny repertuar radzyńskiego kina.

Nagrodzone za najlepszą reżyserię na festiwalu w Cannes, nowe dzieło Pawła Pawlikowskiego – laureata Oscara za film „Ida”.

„Zimna wojna” opowiada historię trudnej miłości dwojga ludzi, którzy nie umieją żyć bez siebie, ale równocześnie nie potrafią być razem. W ich role wcielają się Tomasz Kot i Joanna Kulig, którym na ekranie partnerują Agata Kulesza i Borys Szyc. Wydarzenia pokazane w „Zimnej wojnie” rozgrywają się w latach 50. i 60. XX wieku, w Polsce i budzącej się do życia Europie, a w ich tle wybrzmiewa wyjątkowa ścieżka dźwiękowa, będąca połączeniem polskiej muzyki ludowej z jazzem i piosenkami paryskich barów minionego wieku.

Paweł Pawlikowski jest reżyserem i autorem scenariusza „Zimnej wojny”. Napisał go wraz z nieżyjącym już Januszem Głowackim przy współpracy z Piotrem Borkowskim. Za scenografię do filmu odpowiadają Katarzyna Sobańska i Marcel Sławiński. Autorem zdjęć jest Łukasz Żal. Zdjęcia do filmu powstały między styczniem a sierpniem 2017 roku. Ekipa kręciła film w Polsce, we Francji i Chorwacji.

 

Zacznie się od „Wojenki”, czyli zaproszenie na spektakl otwierający święto teatru

NASTĘPNY ARTYKUŁ »

Busem objechali cały świat, jutro odwiedzą Radzyń

Skomentuj