Dostarczanie uszytych maseczek w gminie Ulan-Majorat

Od dziś obowiązkowe jest noszenie maseczek ochronnych. W gminie Ulan-Majorat mieszkańcy nie będą mieć z tym problemu, gdyż władze gminy zorganizowały wielką akcję ich szycia, a następnie rozdawania już uszytych maseczek.

Na temat akcji szycia już informowaliśmy na naszym portalu. Na apel władz gminy, by przyłączyć się do szycia, odpowiedziało pozytywnie dużo osób.

Napływają już uszyte maseczki. Jeszcze nie wszystkie są gotowe, bo prace nad nimi w dalszym ciągu trwają. Wójt gminy, pan Jarosław Koczkodaj, prosi w związku z tym o wyrozumiałość i cierpliwość. Tempo przeprowadzania akcji jest zależne od czynników zewnętrznych, na które gmina nie ma wpływu, jak chociażby dostawy materiałów.

Wójt dziękuje zaangażowanym w szycie i cieszy się, że pomimo świąt udało nam się większość maseczek odebrać i skompletować. Przybywa  chętnych deklarujących pomoc w szyciu, co bardzo buduje i motywuje nas do dalszego działania.

Już niebawem sołtysi i radni dostarczą mieszkańcom maseczki, pozostawiając w widocznych miejscach na posesji lub w skrzynkach na listy pakiety niezbędnego akcesorium ochronnego.

Na chwilę obecną gmina dostarcza do każdego domu po 2 sztuki maseczek wielokrotnego użycia wraz z krótką instrukcją.

Po dostarczeniu do każdego z domostw, gmina będzie informować o możliwości zaopatrzenia się w dodatkowe pakiety.

Wniosek gminy Kąkolewnica o dofinansowanie usuwania folii

NASTĘPNY ARTYKUŁ »

Kolejne 2 przypadki koronawirusa w powiecie radzyńskim

Skomentuj