Dzieci z ZS w Zabielu odwiedziły komendę

Komendę Powiatową Policji w Radzyniu Podlaskim odwiedziły przedszkolaki z przedszkola z Zespołu Szkół w Zabielu. Dzieci zapoznały się z pracą policjantów z różnych wydziałów, obejrzały policyjny sprzęt oraz pomieszczenia policyjnego aresztu. Mogły zobaczyć strzelnicę, a także pokaz tresury psów służbowych. Na koniec wszystkie otrzymały element odblaskowy w trosce o ich bezpieczeństwo.

Funkcjonariusze Komendy Powiatowej Policji w Radzyniu Podlaskim dobrze przygotowali się na wizytę niecodziennych gości. Zaplanowali na tą okazje wiele atrakcji. Podczas wycieczki dzieci z grup „Zerówki” i „ Sówki” mogły dowiedzieć się, jak wygląda codzienna służba policjantów.

Dzieci wraz z opiekunkami miały okazję zwiedzić budynek komendy oraz zobaczyć, jak pracują na co dzień stróże prawa. Z dużą ciekawością przyglądały się prezentowanemu umundurowaniu i wyposażeniu policjanta na służbie, jak również do działań zespołowych. Duże emocje wzbudziła prezentacja środków przymusu bezpośredniego, podczas której goście mogli osobiście dotknąć kajdanek oraz przymierzyć czapkę policyjną.

Kolejnym punktem programu wycieczki była strzelnica, na której dzieci mogły zobaczy obiekt, na którym policjanci szkolą się w celnym oddawaniu strzałów. Nie mniejszym zainteresowaniem cieszyła się wizyta w celi policyjnego aresztu oraz na stanowisku dyżurnego. Kolejną niespodzianką była pogadanka dotycząca szeroko rozumianego bezpieczeństwa podczas zabaw na placu, podwórku czy bezpiecznego poruszania się po drodze. Nim opadły pierwsze emocje, policjanci znów dostarczyli kolejnych wrażeń. Wiele zainteresowania wzbudziły policyjne czworonogi oraz wykonywane przez nich komendy. To spotkanie wywołało najszerszy uśmiech na dziecięcych buziach i duże brawa dla Ramzesa i Leo. Ich przewodnicy i opiekunowie opowiadali o jego szkoleniu i wspólnej pracy. Nie mniejszą popularnością cieszył się policyjny radiowóz, a także motocykle wykorzystywane w Ruchu Drogowym.

Dzisiejsza wizyta zapewne na długo pozostanie w pamięci dzieciaków, być może również to pierwsze spotkanie z Policją będzie dla niejednego malucha inspiracją do wyboru w przyszłości właśnie zawodu policjanta.

Dzień Edukacji Narodowej w ZO w Kąkolewnicy

NASTĘPNY ARTYKUŁ »

Dzień Edukacji Narodowej w SP w Komarówce Podl. – zdjęcia

Skomentuj