banner

Dzielnicowi zatrzymali poszukiwanego Europejskim Nakazem Aresztowania

Dzielnicowi z radzyńskiej komendy zatrzymali 33-latka poszukiwanego Europejskim Nakazem Aresztowania. Mężczyznę poszukiwał niemiecki wymiar sprawiedliwości za włamanie do klubu sportowego i kradzież wyposażenia, a także uszkodzenie automatu z papierosami. Łączne straty wyceniono na kwotę ponad 4 tys. Euro. Wkrótce wobec 33-latka zostaną podjęte decyzje w zakresie procedury ekstradycyjnej.

Do zatrzymania 33-latka doszło w czwartek, 10 stycznia. Dzielnicowi z radzyńskiej komendy mieli informację o tym, że na terenie Radzynia Podlaskiego może przebywać poszukiwany Europejskim Nakazem Aresztowania mieszkaniec miasta.

Dokument ten został wydany przez niemiecki wymiar sprawiedliwości. Wynikało z niego, że 33-latek poszukiwany jest do sprawy kradzieży z włamaniem do klubu sportowego, do którego doszło w marcu ubiegłego roku na terenie miasta Deiningen w Niemczech. Sprawca ukradł znajdujące się tam przedmioty na łączną kwotę ponad 3 tys. Euro. Ten sam mężczyzna dokonał uszkodzenia automatu z papierosami i kradzieży wyrobów tytoniowych oraz gotówki. W tym przypadku oszacowano straty na kwotę blisko tysiąc Euro.

Poszukiwany do tych przestępstw 33-latek był zaskoczony  zatrzymaniem. Szybko trafił do policyjnego aresztu.

Wkrótce mężczyzna zostanie doprowadzony przed oblicze prokuratora, a później do sądu, gdzie zostaną podjęte decyzje w zakresie procedury ekstradycyjnej.

Policyjne podsumowanie minionego roku

NASTĘPNY ARTYKUŁ »

Harmonogram odbioru odpadów w Gminie Komarówka Podlaska

Skomentuj