Dzień Flagi i Święto Narodowe Trzeciego Maja w SP w Sobolach

W Szkole Podstawowej w Sobolach uczczono Dzień Flagi oraz Święto Narodowe Trzeciego Maja.

W Szkole Podstawowej w Sobolach została zorganizowana przez Samorząd Uczniowski akcja „ Dzień Flagi”, w ramach której uczniowie przysyłali zdjęcia Flagi Polskiej z własnych domów i mieszkań. Dzięki zdjęciom stworzono niesamowity kolarz akcentujący patriotyzm w młodych ludziach.

Obchody związane z 230 rocznicą uchwalenia Konstytucji 3 Maja przebiegały w Szkole Podstawowej w Sobolach w sposób bardzo podniosły i uroczysty. W tym roku akademię przygotowały panie Anna Paskudzka i Edyta Więcławska. Przebiegała ona w sposób hybrydowy. Głównym celem było upamiętnienie rocznicy uchwalenia konstytucji regulującej ustrój prawny Rzeczypospolitej Obojga Narodów oraz rozwijanie poczucia przynależności narodowej u naszych „małych patriotów”.

Przedszkolaki (w szkole) i uczniowie klasy VIII (w domach) przygotowali krótki montaż słowno- muzyczny, w którym podkreślano wagę naszych symboli narodowych: Godła, Flagi, Hymnu oraz znaczenie Ojczyzny w naszym życiu. Uczniowie z powagą i dumą zaprezentowali program patriotyczny o Polsce. Nie zabrakło tekstów literackich i pieśni o naszej Ojczyźnie. Całość uroczystości została nagrana i udostępniona na stronie szkoły i koncie przedszkola na portalu społecznościowym.

 

Obchody 3 maja w Radzyniu

NASTĘPNY ARTYKUŁ »

Pożar słomy w Domaszewnicy

Skomentuj