banner

Za nami Gala Sportu

W czwartek 14 grudnia w I LO odbyła się uroczysta Gala Sportu. Władze Powiatu na czele ze starostą Lucjanem Kotwicą uhonorowały osiągnięcia sportowe lokalnych trenerów i zawodników za rok 2016.

Galę poprowadził p. Bogdan Sozoniuk. Zgromadzonych gości przywitała p. dyrektor Ewa Grodzka. – Panie Starosto, chciałabym podziękować za to, że zdecydował się pan zorganizować właśnie w progach naszego liceum – zwróciła się do faktycznego gospodarza wydarzenia, p. Lucjana Kotwicy. Po czym nastąpił występ grupy tanecznej złożonej z uczennic szkoły. Pan Sozoniuk nie omieszkał przypomnieć, że podziękowania należą się też za przygotowanie bufetu, jaki czekał na zgromadzonych po uroczystościach.

Przed rozpoczęciem ceremonii wręczenia nagród głos zabrał starosta. – To sport najlepiej pokazuje, kto jest podmiotem działalności edukacyjno-wychowawczej. To uczeń-zawodnik, który ma przewyższyć mistrza – zauważył. – Chylimy też czoła przed trenerami, którzy poświęcając swój czas, a niejednokrotnie i własne środki finansowe, przekazują swoje sportowe pasje uczniom, ubogacając nasze lokalne środowisko.

Rozpoczęło się wręczanie nagród, któremu przewodził p. starosta.  Trzech trenerów otrzymało nagrody pieniężne. Na wszystkich – trenerów i zawodników – czekały pamiątkowe statuetki, nagrody rzeczowe i skrzynki z żywnością.

Pierwszymi nagrodzonymi byli trener Łukasz Ciężki i zawodnicy z klubu RSC Taekwon-do, a wśród nich: Patrycja Chud, Kamil Chud, Martyna Zielnik, Michał Łobacz, Karolina Świć, Jolanta Szczepaniuk, Martyna Ciarkowska i Damian Ładny. Wyróżnienie otrzymał też nieobecny Eryk Niewęgłowski.

Następnie nadszedł czas na uhonorowanie trenerów pływaków, p. Łukasza Boguckiego  i p. Mariusza Denisiuka z Uczniowskiego Klubu Sportowego „Promień” w Radzyniu Podlaskim, wraz z zawodnikiem Jakubem Kowalczykiem . Do trenerów nie mogli dołączyć wszyscy wyróżnieni zawodnicy, był za to prezes klubu – p. Piotr Skowronek.

Po wręczeniu powyżej wymienionym trenerom nagród pieniężnych, p. starosta oddał przewodnictwo p. wicestaroście, do którego dołączyły członkini Zarządu Powiatu p. Zofia Goławska oraz p. radna Powiatu Anna Mróz. Trio w uhonorowało p. Edytą Kaznowską, nauczyciela w-f w SP w Czemiernikach wraz z uczennicami Izabelą Harasimiuk i Julią Oleśkiewicz, odnoszącymi sukcesy na lekkoatletycznej gimnazjadzie.

Kolejnym nagrodzonym trenerem – nauczycielem w-fu był pan Janusz Zając z Zespołu Szkół w Wohyniu. Jego uczeń, Mikołaj Jędruszczak, zdobył I miejsce w biegach przełajowych na szczeblu wojewódzkim.

Nagrodzono również p. Wiesława Zienkiewicza, wuefistę z ZS w Ulanie-Majoracie, specjalizującego się w piłce ręcznej. Jest prezesem UKS „Sprint” Ulan- Majorat. Jego drużyna zajęła III miejsce w finale ostatniej wojewódzkiej Gimnazjady. Wyróżnionych zostało dwoje jego zawodników – Damiana Próchniewicza i Weronikę Mazur.

Wyróżniono także trenera judo Łukasza Podsiadłego, który jednak był nieobecny. Stawił się za to jego zawodnik Kamil Samólnik, Mistrz Województwa Lubelskiego juniorów młodszych w wagach 66 kg i 73 kg.

W komplecie stawiła się za to liczna reprezentacja sekcji pływania MULKS Technik-Orion przy ZSP im. Jana Pawła II trenera Jacka Dębskiego. Wyróżnieni zostali następujący młodzi pływacy: Michał Danilczuk, Łukasz Opolski, Mikołaj Trykacz i Mikołaj Maciuk; oraz młoda pływaczka Urszula Gepner. O sukcesach Technik Orion pisaliśmy niedawno.

Przyszła wreszcie kolei i na piłkę nożną. Uhonorowani zostali trenerzy LKS Orląt: Rafał Borysiuk i Edmund Koperwas. W sumie pięciu wychowanków klubu znalazło się w kadrze województwa lubelskiego. Są to: Arkadiusz Korolczuk, Kacper Kania, Kacper Musiatowicz, Sebastian Walczyna i Oskar Siwek. Do trenerów i zawodników dołączył także prezes klubu, p. Krzysztof Grochowski.

Pełną listę nagrodzonych osób można przeczytać tutaj.

Mikołajkowy Turniej Szachowy

NASTĘPNY ARTYKUŁ »

„Nie jesteście sami”

Skomentuj