banner

Gminne Centrum Kultury w Wohyniu już otwarte!

11 listopada miało miejsce otwarcie długo wyczekiwanego przez mieszkańców Gminnego Centrum Kultury w Wohyniu.  W budynku  znajdują się pomieszczenia przeznaczone na spotkania tematyczne przystosowane między innymi do: spotkań z artystami, podróżnikami, twórcami kultury, innymi ciekawymi ludźmi (pokaz slajdów, zdjęć, filmów  z projektora).

W obiekcie swoje miejsce ma Gminna Biblioteka Publiczna wyposażona w nowoczesny sprzęt, stanowiska komputerowe. Biblioteka zyskała nie tylko nowy wizerunek, ale również wyposażona została w najnowsze woluminy i z powodzeniem posłuży mieszkańcom w rozwijaniu swoich zainteresowań czytelniczych. W celu wsparcia rodziców zaplanowano  „Kącik dla maluchów”. Miejsce przyjazne dla dzieci przychodzących z dorosłymi.

Biblioteka jest czynna w następujące dni:

Poniedziałek: 10.00-16.00
Środa: 10.00- 16.30
Piątek:10.00- 16.00

Działalność GCK adresowana jest do wszystkich grup społecznych. W tym celu przy GCK przewidziało wiele kół zainteresowań, w tym między innymi: taneczne, kulinarne, wokalne, teatralne, instrumentalne, rękodzielnicze, czytelnicze jak również warsztaty, wystawy, spotkania autorskie.

Z myślą o seniorach przygotowane są lokale przeznaczone na spotkania we własnym gronie, spotkania z ciekawymi ludźmi , organizowanie uroczystości okazjonalnych. Możliwe jest  tu posłuchanie muzyki, poczytanie książki, rozwijanie twórczych pasji seniorów.
Centrum posiada wyposażone zaplecze kuchenne gdzie można przygotować kawę , herbatę  podgrzać posiłek itp.

Pomimo tego, że GCK jest jeszcze na etapie dopracowywania oferty programowej i spraw organizacyjnych, to miejsce już zaczyna tętnić życiem. Obecnie jest miejscem spotkań dzieci, młodzieży, dorosłych, seniorów, czytelników, lokalnego zespołu śpiewaczego.

Gminne Centrum  Kultury otwarte będzie dla mieszkańców gminy 6 dni w tygodniu. W dni powszednie (poniedziałek – piątek)w godzinach od 10.00 – 19.00, w soboty 14.00 –  18.00  Niebawem ukaże się pełny harmonogram zajęć.

W pierwszym tygodniu grudnia planowane są  zajęcia z zumby dla dzieci, młodzieży i dorosłych:

Wtorek ( 04 grudnia)
– 16.00 – dzieci
– 17.00 – młodzież,
Środa (05 grudnia)
– 17.00 – seniorzy
– 18.00 – dorośli

Uwaga!
Planowane wcześniej zajęcia z aerobiku wracają na halę sportową przy Zespole Szkół w Wohyniu.

Tekst i zdj.: Gmina Wohyń

Dzień Seniora w Brzostówcu

NASTĘPNY ARTYKUŁ »

Agnieszka Gątarczyk nagrodzona w plebiscycie „Nauczyciel na medal”

Skomentuj