banner

Moc atrakcji, czyli dożynki Gminy Radzyń

Od godziny 12 w niedzielę na placu przy szkole w Białce trwały dożynki Gminy Radzyń. Organizatorzy przygotowali dla przybyłych mnóstwo atrakcji.

Rozpoczęto tradycyjnie od Mszy św., której przewodniczył ks. kanonik Krzysztof Pawelec, proboszcz parafii Św. Trójcy w Radzyniu. Dobitne kazanie wygłosił ks. Stanisław Chodźko, duszpasterz rolników. Przypomniał, że gdy przed chrześcijaninem stają życiowe problemy, to są to tak naprawdę zadania do wykonania. Apelował o troskę i uwagę dla tych najsłabszych i pomijanych członków naszego narodu, a także o rozważne głosowanie w najbliższych wyborach.

Po czasie modlitwy nastąpił moment błogosławieństwa chleba dożynkowego trzymanego przez państwa starostów dożynkowych – Radosława Grochowskiego i Wiolettę Biernacką, a także na poświęcenie i prezentację wieńców oraz koszyków obfitości ze wszystkich sołectw. Następnie wójt Wiesław Mazurek otrzymał medal prezydencki, a dokładnie brązowy Krzyż Zasługi za zasługi w służbie publicznej z rąk Przemysława Czarnka, wojewody lubelskiego.

Oficjalna część uroczystości powoli dobiegała końca, jednak atrakcje i zabawa dopiero się zaczynały. Cykl koncertów tego dnia rozpoczęła Młodzieżowa Orkiestra Dęta Gminy Radzyń Podlaski. Można było także podziwiać występy gospodyń z koła regionalnego, teatrzyk zorganizowany przez miejscową młodzież czy pokaz karate.

Wszystko to działo się na scenie, tymczasem dokoła wrzało życie przy licznych stoiskach sołectw oferujących produkty spożywcze domowej roboty. Był również obiad pod chmurką oraz mnóstwo atrakcji dla najmłodszych. Każdy mógł tu znaleźć coś dla siebie!

„Krzyż i Orzeł”, czyli Bogusław Morka na scenie

NASTĘPNY ARTYKUŁ »

Podziękowanie za plony

Skomentuj