banner

Opłatek w SP w Paszkach Dużych

W czwartek 21 grudnia miało miejsce spotkanie opłatkowe w SP w Paszkach Dużych. Licznie zgromadzona społeczność szkolna oraz samorządowcy obejrzeli jasełka oraz zasiedli do wspólnej wieczerzy.

Wśród obecnych gości znaleźli się: Wójt Gminy Radzyń Podlaski Wiesław Mazurek, jego zastępca Ireneusz Bogusz, radny Waldemar Wronowski, druh OSP Paszki Dariusz Krzyształowicz, emerytowana dyrektor szkoły Krystyna Nowak, a także Urszula Mitura oraz sołtys wsi Paszki Duże Kazimiera Krzyształowicz i sołtys wsi Paszki Małe Krystyna Borkowska.

Uroczystość rozpoczęła się od jasełek przygotowanych przez uczniów klas VII i IV pod kierunkiem Anny Bełcząckiej i Agnieszki Norel. Wszyscy obecni z zainteresowaniem oglądali występy młodych artystów, którzy wcielili się w role Maryi, Józefa, Heroda, pasterzy, diabełków i Anioła. Podczas występu nie zabrakło też pięknych polskich kolęd. W przygotowanie scenografii i oprawy plastycznej zaangażowali się również pracownicy szkoły – Mariusz Niewęgłowski i Roman Kamiński oraz nauczyciele – Iwona Niewęgłowska i Kinga Kułak.

Po występie i modlitwie głos zabrał dyrektor szkoły Ireneusz Mroczek. Powitał zebranych i złożył świąteczne życzenia. Wszyscy podzielili się opłatkiem. Dzieci mogły go przełamać z nauczycielami. Rodzice przygotowali wigilijne potrawy. Stoły zapełnione były świątecznymi przysmakami – rybą, barszczykiem, pasztecikami, pierogami, kapustą, sałatkami i ciastem. W ich udekorowaniu i przygotowywaniu wieczerzy wzięli udział również uczniowie. Cała uroczystość wymagała od wszystkich wiele wysiłku, ale była też okazją, by kultywować wspaniałe polskie tradycje.

Zdj. SP w Paszkach Dużych

Świąteczne zajęcia rękodzieła artystycznego

NASTĘPNY ARTYKUŁ »

Radosne spotkanie opłatkowe w Sobolach

Skomentuj