banner

Opłatek Wigilijny w Komarówce Podlaskiej

W niedzielę, 16 grudnia, w hali sportowej Zespołu Szkół Samorządowych odbyło się Spotkanie Opłatkowe i namiastka wspólnej, lokalnej Wigilii.

Wójt Gminy powitał wszystkich mieszkańców gminy, którzy licznie przybyli na spotkanie opłatkowe. Boże Narodzenie to czas spotkań z najbliższymi, rodziną, przyjaciółmi przy wspólnym stole, zwłaszcza wigilijnym, na którym nie może zabraknąć opłatka. To przede wszystkim czas miłości, radości, refleksji. Czasami jest jedynym momentem aby spotkać się wspólnie z rodziną i złożyć życzenia. Podczas przemówienia Wójt Gminy złożył wszystkim mieszkańcom najserdeczniejsze życzenia zdrowych, radosnych pełnych życzliwości Świąt Bożego Narodzenia spędzonych w rodzinnym gronie.

Mieszkańcy mogli połamać się opłatkiem, złożyć sobie życzenia i usiąść przy wigilijnym stole by wspólnie śpiewać kolędy.

Cyprian Kamil Norwid powiedział: „Jest w moim Kraju zwyczaj, że w dzień wigilijny, Przy wejściu pierwszej gwiazdy wieczornej na niebie, Ludzie gniazda wspólnego łamią chleb biblijny, Najtkliwsze przekazując uczucia w tym chlebie”.

Te słowa dogłębnie potwierdzają, że moment dzielenia się opłatkiem jest wspaniałą okazją do wyrażenia najgłębiej skrytych w sercu uczuć. To właśnie ta chwila jest kwintesencją całych świąt Narodzenia się Bożego Dziecięcia – możemy wówczas składać nawzajem najlepsze życzenia, gdyż Jezus jest wśród nas.

Zdj. Gmina Komarówka Podlaska

Kiermasz „Ósmego Koloru Tęczy”

NASTĘPNY ARTYKUŁ »

Spotkania opłatkowe w Czemiernikach

Skomentuj