banner

VII edycja konkursu patriotycznego „Nie rzucim ziemi…”

7 listopada w Szkole Podstawowej im. Romualda Traugutta w Białej odbył się Gminny Konkurs Pieśni Patriotycznej „Nie rzucim ziemi…”. To już VII edycja konkursu, który cieszy się dużą popularnością wśród uczniów szkół gminy Radzyń Podlaski. Zapraszamy do obejrzenia uroczystości uwiecznionych przez pana Mirosława Piasko (rkf24.pl).

W przeglądzie wzięło udział 19 zespołów wokalnych ze wszystkich szkół z terenu radzyńskiej gminy w czterech kategoriach wiekowych – Przedszkola i oddziały przedszkolne, Klasy I-III, Klasy IV-VI, Klasy VII – VIII i gimnazjum. Celem konkursu było wspieranie wychowania patriotycznego młodego pokolenia poprzez formy aktywności artystycznej oraz przywracanie naszej zbiorowej pamięci polskich pieśni i piosenek patriotycznych. To także doskonała okazja dla uczniów do rozwijania swoich zdolności muzycznych i zaprezentowania ich przed publicznością.

100-lecie odzyskania przez Polskę niepodległości uczczono wspólnym odśpiewaniem „Roty”, co wprowadziło podniosły, patriotyczny nastrój. Dyrektor szkoły, pan Andrzej Prokopiuk, powitał zebranych, a następnie rozpoczęły się przesłuchania w poszczególnych kategoriach. Wszyscy uczestnicy wykazali się wspaniałym przygotowaniem. Jury w składzie: pani Ewa Łańcut – Nestoruk, pani Beata Matejek, pani Agnieszka Nurzyńska miało nie lada trudne zadanie.

W kategorii Przedszkole i oddział przedszkolny nagrodzono: grupę „Mali patrioci” z Zespołu Szkół w Zabielu, Szkołę Podstawową im. Romualda Traugutta w Białej oraz zespół „Muzyczni” ze Szkoły Podstawowej im. Św. Jana Pawła II w Białce.

W kategorii Klasy I – III nagrodzono: zespół „Biało – Czerwoni” ze Szkoły Podstawowej im. Św. Jana Pawła II w Białce, zespół „Żabki z Żabikowa” ze Szkoły Podstawowej w Żabikowie, Szkołę Podstawową im. Romualda Traugutta w Białej, Zespół Szkół w Zabielu.

W kategorii Klasy IV – VI nagrodzono: Szkołę Podstawową w Żabikowie, Szkołę Podstawową im. Św. Jana Pawła II w Białce, Zespół Szkół w Zabielu, Szkołę Podstawową im. Romualda Traugutta w Białej, Szkołę Podstawową w Brzostówcu, Szkołę Podstawową w Branicy Radzyńskiej.

W kategorii Klasy VII – VIII i gimnazjum nagrodzono: Szkołę Podstawową im. Św. Jana Pawła II w Białce, Szkołę Podstawową w Żabikowie, Szkołę Podstawową im. Romualda Traugutta w Białej.

Wszystkie śpiewające zespoły otrzymały pamiątkowe dyplomy, zdobywcy miejsc I – III – puchary ufundowane przez Wójta Gminy Radzyń Podlaski, pana Wiesława Mazurka. Organizatorzy przygotowali dla wszystkich uczestników okolicznościowe ciasteczka oraz poczęstunek. Całą imprezę przygotowały panie: Małgorzata Czech, Elżbieta Jurkowska, Julita Łuba – Kopacz, Jolanta Paszkowska, Anna Piekarska, Halina Uss.

tekst. SP w Białej fot. i film M.Piasko

„Co pod nabożnym płaszczem kryją zwykłe wady”, czyli „Świętoszek”

NASTĘPNY ARTYKUŁ »

W sieci: obchody Święta Niepodległości w Gminie Radzyń

Skomentuj