banner

XIII Gminny Turniej Bezpieczeństwa Ruchu Drogowego

26 kwietnia Szkoła Podstawowa w Branicy Radzyńskiej trzynasty raz była gospodarzem turnieju BRD, który jest jednym z kolejnych etapów Ogólnopolskiego Turnieju BRD. Organizatorem turnieju była Dyrektor Szkoły Podstawowej w Branicy Radzyńskiej, pani Violetta Pasztaleniec. Funkcję koordynatora turnieju pełniła pani Iwoną Koczkodaj.

Szkoła nawiązała współpracę z Ochotniczą Strażą Pożarną w Branicy Radzyńskiej, a honorowy patronat nad turniejem objął Wójt Gminy Radzyń Podlaski Wiesław Mazurek. Turniej otworzyła Dyrektor Szkoły Violetta Pasztaleniec, która przywitała bardzo serdecznie przybyłych uczniów wraz z opiekunami i drużynę strażaków z OSP w Branicy Radzyńskiej Kolonii z komendantem Jerzym Jakubowskim.

W zawodach wzięli udział uczniowie z pięciu szkół: ZS w Białce, SP w Brzostówcu, ZS w Zabielu, SP w Paszkach i SP w Branicy Radzyńskiej. Turniej składał się z czterech konkurencji: testów jednokrotnego wyboru, toru przeszkód składającego się z dziewięciu elementów, jazdy rowerem po wyznaczonym torze z zachowaniem przepisów ruchu drogowego i udzielania pierwszej pomocy przedmedycznej. Nad ostatnią konkurencją czuwali strażacy z OSP w Branicy Radzyńskiej. Oni również zaprezentowali wyposażenie samochodu strażackiego jednostki OSP w Branicy Radzyńskiej Kolonii.

Pierwsze miejsce zajęła drużyna Szkoły Podstawowej w Branicy Radzyńskiej w składzie: Magda Szelech, Julia Szymecka, Maciej Michalak, Krzysztof Wawryszczuk. Drugie miejsce zajęła drużyna Zespołu Szkół w Zabielu w składzie: Zyta Toczyńska, Klaudia Zabielska, Patryk Jesionek, Bartosz Toczyński. Trzecie miejsce zajęła drużyna ze Szkoły Podstawowej w Paszkach w składzie: Zuzanna Domańska, Zuzanna Niewęgłowska, Szymon Jucha i Maciej Niewęgłowski. Czwarte miejsce – Zespół Szkół w Brzostówcu. Piąte miejsce – Zespół Szkół w Białce.

Najlepszym zawodnikiem Turnieju został Krzysztof Wawryszczuk ze Szkoły Podstawowej w Branicy Radzyńskiej. Po zakończonych konkurencjach i słodkim poczęstunku z rąk zastępcy wójta pana Ireneusza Bogusza i pani Dyrektor Violetty Pasztaleniec, zwycięskie drużyny otrzymały puchary, dyplomy i medale. Gratulujemy zwycięstwa i życzymy dalszych sukcesów!

Iwona Koczkodaj

Nowy toitoi już jest. Co z koszami na śmieci?

NASTĘPNY ARTYKUŁ »

Derby z Łukowem w finale Pucharu Polski BOZPN

Skomentuj