banner

Gminny etap konkursu „Jestem bezpieczny” rozstrzygnięty

Drużyna uczniów ze Szkoły Podstawowej w Kępkach laureatem eliminacji konkursu „Jestem Bezpieczny” na terenie gminy Ulan-Majorat. Uczniowie tej szkoły wykazali się największą wiedzą na temat bezpieczeństwa, uzależnień oraz udzielania pierwszej pomocy medycznej.

12 IV w Szkole Podstawowej w Sobolach odbył się gminny etap Konkursu Wiedzy Prewencyjnej „Jestem Bezpieczny” na terenie gminy Ulan-Majorat. Konkurs ma charakter etapowy i jak co roku cieszył się dużą popularnością wśród uczniów klas IV – VI szkół podstawowych. Uczestnicy konkursu musieli rozwiązać test składający się z 20 pytań.

Gminę Ulan-Majorat w powiatowym etapie będzie reprezentowała Szkoła Podstawowa w Kępkach. Celem zmagań uczniów jest upowszechnianie wiedzy o zagrożeniach, z jakimi młodzi ludzie mogą spotkać się w swym codziennym życiu, rozwijanie postaw umożliwiających unikanie, zapobieganie i pokonywanie niebezpieczeństw, zapoznanie dzieci i młodzieży z systemem działania służb i instytucji niosących pomoc w sytuacjach zagrożenia życia i zdrowia. Na zakończenie wszyscy uczestnicy konkursu otrzymali drobne upominki.

Odpowie za kradzież drewna

NASTĘPNY ARTYKUŁ »

Mieszkaniec gminy Komarówka P. wyróżniony w wojewódzkim konkursie

Skomentuj