banner

II Radzyńska Droga Krzyżowa z Żołnierzami Wyklętymi

Wczoraj,  3 marca spod sanktuarium MBNP wyruszyła II Radzyńska Droga Krzyżowa z Żołnierzami Wyklętymi.

O godzinie 19.30 ponad 100 osób zgromadziło się w sanktuarium MBNP, gdzie ks. Grzegorz Suwała pobłogosławił wszystkich i udzielił Komunii Świętej a Ks. Grzegorz Matysiak, który przewodniczył tej Drodze Krzyżowej rozpoczął ją słowami – Obchodziliśmy 1 marca święto Żołnierzy Wyklętych, które jest wyrazem hołdu dla żołnierzy drugiej konspiracji za świadectwo męstwa, niezłomnej postawy patriotycznej i przywiązania do tradycji narodowej, za krew przelaną w obronie Ojczyzny.

 Długość trasy wynosiła 20 km, wiodła przez Radzyń, Ustrzesz, Stasinów, Zbulitów Duży, Branicę Radzyńską i Marynin. Ostatnia stacja Drogi Krzyżowej znajdowała się przy sanktuarium. Podczas pokonywania kilometrów, uczestnikom towarzyszyły sylwetki Niezłomnych, przechodzących u kresu swego życia własną drogę krzyżową

Ludzie mogli zmierzyć się ze swoimi słabościami fizycznymi, odbywając wędrówkę z własnym sumieniem w milczeniu. Radzyńska Droga Krzyżowa pozwala nam na kontemplacje o nas, o trudach i poświęceniu, z jakim przyszło się zmierzyć również Żołnierzom Wyklętym.

Panie mówisz do mnie, abym w stacjach Drogi Krzyżowej poprzez wspomnienie wyklętych bohaterów, przeżył chwile wzruszenia, zastanowił się nad sensem cierpienia. Mogę tych cierpień nie przyjąć i zbuntować się odwróciwszy się do lepszego i łatwiejszego życia. Mogę też iść za Tobą Panie, czerpać rękami i umacniać swoją wiarę wyposażony w świadomość, że walka nawet gdy się wydaje bez sensu na zwycięstwo, to jeśli jest zbudowana na wartościach w obronie których została podjęta – ma sens.   

Gminna Rada Kobiet w Wohyniu

NASTĘPNY ARTYKUŁ »

Przedszkole „Kacperek” rekrutuje!

Skomentuj