Indywidualne Mistrzostwa Powiatu oraz turniej szachowy z okazji 100-lecia „Jedynki”

15 października w Zespole Szkół Ponadgimnazjalnych odbyły się Indywidualne Mistrzostwa Powiatu w szachach. Zgromadziły one na starcie 31 zawodników z 5 szkół.

Każdy z uczestników rozegrał po 7 partii. Rywalizowano w kategoriach szkół podstawowych i szkół ponadgimnazjalnych.
W kategorii uczniów szkół podstawowych (z klas IV-VII) zwyciężyła Hanna Nurzyńska (SP Kąkolewnica), 2 miejsce wywalczył Jakub Piskur (SP 1), 3 miejsce Paweł Litwiniec (SP 1).

W kategorii szkół ponadgimnazjalnych zwyciężyła Julia Litwiniec (I LO), 2 miejsce wywalczył Karol Mackiewicz (I LO), a trzecie Dominik Rycaj (ZSP).

Wymienieni uczniowie z rąk Dyrektor Szkoły Pani Grażyny Dzidy odebrali puchary i nagrody rzeczowe. Sędziowali: Adam Pękała i Grzegorz Litwiniec.

*

Wcześniej, 12 października odbył się turniej szachowy z okazji jubileuszu 100 – lecia Szkoły Podstawowej Nr 1 im. Bohaterów Powstania Styczniowego w Radzyniu Podlaskim. Pomysłodawcą turnieju była Pani Dyrektor Bożena Płatek. Przed rozpoczęciem turnieju Pani Dyrektor opowiedziała historię szkoły i wspomniała o nauczycielach, którzy zginęli w czasie II wojny światowej. Zawodnicy rozegrali 7 rund po 15 minut. Startowało 22 uczniów ze: SP 1, SP 2 i SP w Kąkolewnicy.

Na rozegranych 77 partii padł tylko 1 remis. Troje pierwszych zawodników ze szkół podstawowych otrzymało z rąk Pani Bożeny Płatek puchary i nagrody książkowe, a wszyscy dyplomy i okolicznościowe pamiątki. Sędziował Adam Pękała. Oto klasyfikacja 11 najlepszych zawodników, którzy zdobyli 4 i więcej pkt: