banner

Jechała 184 km/h w terenie zabudowanym

Za przekroczenie dopuszczalnej prędkości, powyżej 50 km/h, w obszarze zabudowanym grozi mandat karny oraz utrata prawa jazdy na okres 3 miesięcy. Niestety nie wszyscy respektują obowiązujące przepisy. W minioną środę policjanci radzyńskiej drogówki zatrzymali dwoje takich kierowców. „Rekordzistka” jechał z prędkością 184 kilometrów na godzinę w obszarze zabudowanym. Oprócz utraty prawa jazdy kierowcy ukarani zostali również mandatami karnymi.

W minioną środę policjanci radzyńskiej drogówki przyłapali dwoje kierujących, którzy pomimo obowiązujących przepisów przekroczyli dopuszczalną prędkość w terenie zabudowanym. „Rekordzistką” okazała się 46-letnia mieszkanka Parczewa, która zatrzymana została do kontroli drogowej około godziny 16:40. Kobieta, kierując samochodem osobowym marki BMW w miejscowości Przegaliny Duże (gm. Komarówka Podlaska) na drodze wojewódzkiej nr 813, jechała w terenie zabudowanym z prędkością 184 kilometry na godzinę. Przekroczyła dopuszczalną prędkość aż o 134 kilometrów na godzinę.

Kolejnego kierującego, który nie stosował się do obowiązujących przepisów ujawnili funkcjonariusze zaledwie kilkanaście minut później na terenie tej samej miejscowości. 55-letni mieszkaniec powiatu lubelskiego kierując samochodem marki Peugeot Partner jechał w terenie zabudowanym z prędkością 105 kilometrów na godzinę. W obydwu przypadkach poczynania kierowców ujawnione zostały za pomocą nieoznakowanego radiowozu  wyposażonego w wideorejestrator.

Kierujący utracili prawa jazdy na okres 3 miesięcy, ukarani zostali mandatami karnymi, a na ich „konto” trafił 10 punktów karnych.

Sesja Rady Gminy Komarówka Podlaska – zapowiedź

NASTĘPNY ARTYKUŁ »

Zawody pływackie „Laur lubelskiego koziołka” 4. edycja 2019

Skomentuj