banner

Ks. Zbigniew Rozmysł proboszczem w Kobylanach

W najbliższą niedzielę, 24 czerwca o godz. 12.00 były wikariusz sanktuarium MBNP i parafii w Terespolu, kapelan Zrzeszenia „Wolność i Niezawisłość” Inspektorat Radzyń odprawi Mszę świętą inaugurującą probostwo w parafii Kobylany. 

Decyzją KS. Bp. Ordynariusza Kazimierza Gurdy proboszczem nowej parafii w Kobylanach został ks. Zbigniew Rozmysł, który obejmie ją w najbliższą niedzielę. Przez minione 2 lata był wikariuszem w parafii Świętej Trójcy w Terespolu. Ks. kapelan przez 5 lat pełnił funkcję wikariusza w radzyńskim sanktuarium MBNP.

30 kwietnia ub. roku biskup siedlecki Kazimierz Gurda uroczyście poświęcił nowo wybudowaną kaplicę w Kobylanach pod wezwaniem Miłosierdzia Bożego.

Pomysł na wybudowanie kaplicy w Kobylanach zrodził się kilka lat temu, kiedy Halina Ostapczuk – sołtys wsi Kobylany, pojechała do St. Giovanni Rotondo, gdzie jest pochowany św. Ojciec Pio. – Tak pomyślałam „Ojcze Pio, pomóż mi zbudować kaplicę w Kobylanach”. Nie sądziłam, że słowa mogą mieć tak wielką moc. Bardzo szybko udało się sprzedać działkę, a pieniędzy wystarczyło na stan surowy. Znaleźli się także sponsorzy, dużo też pomogli dobrzy ludzie. – dodaje Halina Ostapczuk.

– Bardzo dużo pracy włożyli także mieszkańcy. Sami ułożyli posadzkę, wykonali ołtarz, konfesjonał, tynkowanie i całe otoczenie, to także praca mieszkańców. Dziękuję moim mieszkańcom – mówiła na antenie Radia Podlasie sołtys Halina Ostapczuk.

Budowa kaplicy trwała 2 lata.

***

Jasno postawiona barykada – wywiad z wikariuszem parafii MBNP, ks. Zbigniewem Rozmysłem

Jakub Hapka

Na portalu od jesieni 2012 r. Najpierw jako felietonista, od maja 2015 redaktor naczelny. Absolwent polonistyki UMCS. Fan futbolu.

Ponowny konkurs na dyrektorów przedszkoli

NASTĘPNY ARTYKUŁ »

Zakończenie sezonu z RSC Taekwon-Do

Skomentuj