banner

„Być kobietą”, czyli wieczór z kabaretem

W poniedziałek, 12 marca, w sali kinowej „Oranżerii” odbył się kabaretowy pokaz pt. „Być kobietą”.  Na scenie wspólnie wystąpili uczniowie z Gimnazjum nr 2 i przedstawiciele Uniwersytetu Trzeciego Wieku. Wydarzenie było zwieńczeniem obchodów Dnia Kobiet, nie zapomniano jednak także i o życzeniach dla mężczyzn.

Atrakcji nie brakowało. Na początek w solowym popisie gry na skrzypcach wystąpiła Weronika Mackiewicz. Następnie pan Dariusz Gałan wprowadził publiczność w główny temat kabaretu. – W dzisiejszym programie spróbujemy odpowiedzieć na pytanie, co to znaczy być kobietą? – zagaił.

Nad ką kwestią zastanawiali się uczniowie w ciekawym dialogu prowadzonym zza kurtyny. Na scenie pojawił się dziewczęcy chórek, po czym w duecie wystąpiły Julia Zielińska i Julia Drożdż, wykonując piosenkę „Być kobietą”. Wkrótce do akcji wkroczyli prawdziwi gimnazjalni macho i porwali koleżanki do tańca. Następnie w kabaretowym skeczu chłopcy tak bardzo chcieli znaleźć odpowiedź na pytanie postawione przez pana Gałana, że postanowili poczuć się kobietami, czyli nałożyć makijaż i poplotkować o mężczyznach. Po zabawnych scenkach przyszła pora na romantyczne wzruszenia, gdy Natalia Tarkowska zaśpiewała piosenkę „Czy ten pan i pani są w sobie zakochani”. Jako że kobiety kochają taniec, uczniowie zatańczyli też walc. Po kolejnej scence pt. „Kwiaty” na scenę powróciła Julia Drożdż z piosenką „Dancing on my own”. W rozplotkowaną kobietę w monologu wcielił się Jakub Mainusz.

Zaśpiewano jeszcze kilka piosenek, po czym na scenę wkroczyli seniorzy – panowie Dariusz Gałan i Kazimierz Szynkaruk. W imieniu wszystkich mężczyzn złożyli paniom piękne, poetyckie życzenia. Towarzysząca im Weronika Wronowska przypomniała zgromadzonym także o tym, że 10 marca obchodziliśmy nieco zapomniane święto – Dzień Mężczyzn. W związku z tym życzyła panom wielu pożytecznych i pomyślnych zdarzeń, ciętych ripost, a przede wszystkim „taakiej ryby„. Na koniec wszyscy uczniowie wystąpili w finałowym popisie tanecznym „Mamma Mia”.

Program przygotowały Agnieszka Grochowska i Elżbieta Żukiewicz. O oprawę muzyczną zadbał zaś Tomasz Dzida. Nad układem tańców czuwała Marzena Sawicka.

Dzień Kobiet i Mężczyzn

NASTĘPNY ARTYKUŁ »

Małe Ciche

Skomentuj