banner

Lekcja historii w marszu

W miniony czwartek w 76 rocznicę napaści Sowietów na Polskę, młodzież  z Gimnazjum im. Żołnierzy Wyklętych w Białej, wraz nauczycielami, uczestniczyła w szczególnej lekcji historii.

Był to 17 kilometrowy marsz przez Lasy Parczewskie, połączony z wykładem o miejscach pamięci z czasów Powstania Styczniowego, II wojny światowej, a także powstania antykomunistycznego i II konspiracji. Młodzież mogła podziwiać też piękno przyrody Lasów Parczewskich wędrując po ścieżce przyrodniczej „Jezioro Obradowskie”. Wędrówka  w ten piękny, wręcz upalny,  wrześniowy dzień, była nie tylko historyczną ucztą, ale również próbą charakterów, wytrwałości i kondycji fizycznej.

Wszyscy przeszli tę próbę  pozytywnie i mimo sporego  zmęczenia wyrazili ochotę, by w przyszłości móc uczestniczyć w tak nietypowych lekcjach historii. Szczególne słowa uznania należą się paniom Halinie Uss i Elżbiecie Jurkowskiej, nauczycielkom ze szkoły w Białej, za piękna postawę pedagogów  i przykład dla powierzonej swojej opiece młodzieży.

 

O Iranie w pałacu Potockich, czyli spotkanie z Arturem Orzechem

NASTĘPNY ARTYKUŁ »

Wszak 600-lecie jest tylko raz – relacja z uroczystości wsi Biała

Skomentuj