banner

Łukasz Ciężki w Zarządzie Polskiego Związku Taekwon-do

Po 8 latach prowadzenia Radzyńskiego Sportowego Centrum Taekwon-Do prezes i trener utytułowanych zawodników z Radzynia Podlaskiego Łukasz Ciężki 4’Dan z najwyższym poparciem wśród kandydatów 96% głosów, wszedł w skład Zarządu jednego z najsilniejszych w Polsce związków sportowych, mającego bardzo silną pozycję w strukturach międzynarodowych. 

Dał się poznać z dobrej strony także w Polsce, gdzie podczas Walnego Zjazdu niemal wszyscy przedstawiciele klubów zaufali Łukaszowi Ciężkiemu, powierzając funkcję Członka Zarządu.

Historia Taekwon-Do na świecie sięga 1955 roku, w Polsce początku lat 70-tch. Polski Związek Taekwon-Do działając 27 lat od 1991 roku zrzesza obecnie kilkanaście tysięcy ćwiczących, a Reprezentacja Polski od lat należy do czołówki światowej. Ogólną liczbę trenujących Taekwon-Do na całym świecie szacuje się na ok. 20 milionów osób.

Łukasz Ciężki należący do czołówki polskich trenerów od lat współtworzy tą historię, a do tego momentu zwiększy się jego płaszczyzna działania. Jego doświadczenie i zaangażowanie zaprowadziło do elitarnego grona zarządu organizacji ogólnopolskiej – informuje nas Janusz Wlizło.

Po sześciu latach jego wychowanek zajął miejsce w Zarządzie PZTKD, zasiadając wśród największych autorytetów polskiego Taekwon-Do. Tym samym rozpoczyna się w jego życiu nowy ważny etap, w którym będzie miał wpływ już nie tylko na rozwój radzyńskiego Taekwon-Do, ale także na jego rozwój w Polsce. Zważywszy, że polskie Taekwon-Do zalicza się do czołówki światowej, jego przygoda zatoczy trochę większy krąg.

Łukasz Ciężki swoją drogę Taekwon-Do rozpoczął pod  okiem Wlizły 20 lat temu. Dzięki systematyczności i niezwykłemu zaangażowaniu, pokonywał kolejne stopnie wtajemniczenia, zdobywając sukcesy w zawodach okupując je nieziemsko ciężką pracą i wieloma porażkami. Nie złamał się jednak, a z każdej wychodził silniejszy. Dziś posiadacz 4’Dana (czwartego stopnia mistrzowskiego) – prezes i trener Radzyńskiego Sportowego Centrum Taekwon-Do, kontynuator 20 – letniej historii Radzyńskiej Akademii Taekwon-Do. Utytułowany zawodnik Reprezentacji Polski, nauczyciel wychowania fizycznego w Specjalnym Ośrodku Szkolno-Wychowawczym, absolwent Akademii Wychowania Fizycznego w Białej Podlaskiej, instruktor Taekwon-Do i gimnastyki, ogólnopolski i doświadczony sędzia planszowy, Wicemistrz Europy z Chorwacji, piąty na Pucharze Świata w Hiszpanii.

Trzykrotny Mistrz Polski, ośmiokrotny Wicemistrz Polski, zwycięzca Międzynarodowych Turniejów w Anglii i w Szwecji, „Najlepszy Zawodnik” Międzynarodowego Turnieju Viking Cup International. Dwukrotny zwycięzca Pucharu Polski. Instruktor akcji „Bezpieczna Kobieta”. Kilkukrotny stypendysta Ministra Sportu i Turystyki, Marszałka Województwa Lubelskiego i Starosty Radzyńskiego.

Wychowawca medalistów Mistrzostw Polski, Europy i Pucharu Świata. W zaledwie siedem lat zbudował od podstaw jeden z najlepszych klubów w Polsce, największy klub w mieście i powiecie radzyńskim, zrzeszający obecnie ponad 300 trenujących osób w kilkunastu grupach zaawansowania z podziałem na wiek trenujących.

Do sukcesu nie ma windy, trzeba iść schodami- Ciężki vs. Proust

Codziennie przez 5 dni w tygodniu przyciąga na salę treningową ok. 200 osób dziennie. Swoją pracą rozsławia Radzyń Podlaski w całym kraju i za granicą. Wychował 9 posiadaczy czarnych pasów, 10 medalistów Mistrzostw Polski, pięciu reprezentantów Polski, 4 medalistów Mistrzostw Europy i Świata. Tylko w tym roku jego wychowankowie zdobyli 82 medale, w tym: 12 medali na Mistrzostwach Polski, 3 medale na Mistrzostwach Europy, 11 medali na Pucharze Europy i 4 medale na Mistrzostwach Świata!!! Wszyscy mieszkając w małym powiatowym miasteczku. Jego klub podczas tegorocznych Mistrzostw Polski plasował się na 3-4 miejscu klasyfikacji generalnej.

Niezwykły progres podwojonej liczby medali w stosunku do ubiegłego roku zaowocował także w 2017 roku najwyższym w historii radzyńskiego sportu – 167 miejscem klubu Łukasza Ciężkiego w Polsce w klasyfikacji wszystkich 3 311 klubów ze wszystkich uprawianych w kraju dyscyplin sportu w Ogólnopolskim Systemie Sportu Młodzieżowego, z ponad 15 tysięcy wszystkich działających w Polsce klubów. Nie dokonał tego nigdy nikt w Radzyniu Podlaskim – a prowadzony przez Ministerstwo Sportu system jest miarodajną wykładnią profesjonalizmu i bardzo wysokiego poziomu pracy trenera i prezesa Łukasza Ciężkiego.

Co bardzo istotne wszystkiego tego dokonał poza swoimi obowiązkami w pracy zawodowej. Jest doskonałym prezesem i menadżerem klubu. Co roku ciężko pracuje, by zdobyć środki nie tylko na codzienne zajęcia setek dzieci i młodzieży, ale na specjalistyczny sprzęt, obozy oraz liczne wyjazdy zawodników czterech grup wiekowych na zawody makroregionalne, ogólnopolskie i międzynarodowe – Puchary Polski, Mistrzostwa Polski, Puchary Europy, Mistrzostwa Europy, Puchary Świata i Mistrzostwa Świata. Symboliczna dotacja samorządowa to zaledwie mały procent środków, które zdobywa na te cele statutowe i generuje przez swoją pracę.

Na świetnie zorganizowany przez Łukasza Ciężkiego VIII Mikołajkowy Turniej Taekwon-Do z całą rzeszą różnych atrakcji przybyło ponad 700 osób, w tym 260 uczestników.

Info, zdj.: Janusz Wlizło

Świe(r)ze(go) spojrzenie na władców

NASTĘPNY ARTYKUŁ »

W niedzielę kiermasz wiosenny

Skomentuj