Maszty z flagami będą we wszystkich gminach powiatu

Informowaliśmy już o tym, że władze państwowe dla uczczenia 100-lecia „Cudu nad Wisłą” postanowiły sfinansować ustawienie wielkiego masztu zwieńczonego biało-czerwoną flagą w każdej gminie, w której znajdzie odpowiednia ilość popierających ten pomysł mieszkańców.

Warunkiem realizacji projektu jest zebranie wymaganej liczby głosów poparcia pod kandydaturą gminy. W przypadku gmin powiatu radzyńskiego jest to 100 głosów.

Do udziału w głosowaniu zachęcały mieszkańców władze poszczególnych gmin powiatu radzyńskiego. Pierwotnie termin zbierania głosów mijał 11 listopada, jednakże przedłużono go do końca roku.

Pomimo tego, że głosowanie jeszcze trwa, już wiadomo, że wszystkie gminy naszego powiatu  otrzymają maszt z flagą, we wszystkich już bowiem przekroczono wymaganą ilość 100 głosów.

W gminie Borki jest to na tę chwilę 467 głosów, w gminie Czemierniki – 276, w gminie Ulan-Majorat – 196, w mieście Radzyniu Podlaskim – 187, w gminie Kąkolewnica – 132, w gminie wiejskiej Radzyń Podlaski – 129, w gminie Wohyń – 115, w gminie Komarówka Podlaska – 112.

2 nowe zakażenia koronawirusem

NASTĘPNY ARTYKUŁ »

XIII Ogólnopolski Konkurs Literacki im. Ireny Golec „Czerwona Róża dla Niej” w Kąkolewnicy – wyniki

Skomentuj