banner

Mecz przyjaciół

Społeczność Gimnazjum nr 1 im. Orląt Lwowskich od wielu lat przyjaźni się z podopiecznymi Dziennego Środowiskowego Domu Samopomocy w Radzyniu Podl.- wspólne spotkania, zabawa zarówno w Domu, jak i w szkole przynoszą radość z realizacji przedsięwzięć.

Do takich należą mecze siatkówki rozgrywane między gośćmi, nauczycielami, uczniami oraz rodzicami Społeczności zdążyły się przez lata dobrze poznać. Edukacja przez zabawę, wychowanie przez działanie to ważne aspekty współpracy-mówi Bożena Płatek, dyrektor Gimnazjum nr 1. Cel meczu jest prosty, po pierwsze pomóc, po drugie zwrócić uwagę gimnazjalistów na potrzeby innych ludzi. Ważne jest wsparcie finansowe, lecz nie mniej potrzebne-tak myślę- duchowe. Każdy mecz jest wygrany dla wszystkich. Radości ze współpracy nie kryje pani Beata Ratajczyk, kierownik DŚDS.

Pierwsze spotkanie miało miejsce w 2011 r. Inicjatorem i gospodarzem była kl. IIId z wychowawczynią panią Bogusławą Paszkiewicz. W roku jubileuszu 20-lecia DŚDS mecz rozegrano po raz siódmy. Na stanowisku sędziego jak zawsze pan Grzegorz Szram. Całością organizacyjną zajęła się pani pedagog Krystyna Mocarz oraz kl. IIb z wychowawczynią, panią Jolantą Chwedoruk. Sportowy duch zawładnął rozgrywającymi i kibicami.

II Gminny Konkurs Języka Angielskiego English Master

NASTĘPNY ARTYKUŁ »

Żyj tak, żeby po twojej śmierci ludzie mówili, że bez Ciebie jest nudno- Marek Chromik vs. Proust

Skomentuj