Międzynarodowy Dzień Archiwów w Radzyniu

Archiwum Państwowe w Lublinie Oddział w Radzyniu Podlaskim serdecznie zaprasza do wspólnych obchodów Międzynarodowego Dnia Archiwów.W Radzyniu świętowanie rozpoczniemy 8 czerwca, czyli w piątek.

W tym dniu Oddział w Radzyniu Podlaskim organizuje dzień otwarty. Każdego, kto chciałby zobaczyć archiwum od środka, dotknąć dokumentów, które stanowią świadectwo polskiej historii i kultury, spróbować sił w ich odczytaniu, zapraszamy do naszej siedziby przy ul. Gen. Franciszka Kleeberga 10, w godzinach od 9.00 do 16.00. Rodzinnym archiwistom będziemy służyć pomocą i poradą w dziedzinie poszukiwań. Wyjaśnimy, jak należy poruszać się po dostępnej w sieci ewidencji zbiorów archiwalnych oraz jak odnaleźć skany opublikowanych akt. Pokażemy również, jak należy zabezpieczać oryginały dokumentów.

W dniach od 11 do 15 czerwca (poniedziałek – piątek) zapraszamy na wspólny spacer ulicami miasta. Kolejna odsłona cyklu „Zwiedzamy Radzyń z dokumentem” w tym roku będzie okazją do poznania znanych i nieznanych mieszkańców miasta. Tak, jak w poprzednich latach przewodnikami będą archiwalia. Akcja skierowana jest do miejscowych szkół oraz wszystkich chętnych mieszkańców. Wystarczy do nas zadzwonić i ustalić dogodny termin.

Szczegółowe informacje na temat spotkań pod telefonem 83 352-00-70. Zapraszamy 🙂

Zatańczą dla Bartka

NASTĘPNY ARTYKUŁ »

Poznaliśmy najlepszych pływaków w mieście

Skomentuj