banner

Mieszkaniec gminy Komarówka P. wyróżniony w wojewódzkim konkursie

14 kwietnia (niedziela) rozstrzygnięty został Pierwszy Konkurs na Palmę i Pisankę Wielkanocną. Pośród wyróżnionych jest mieszkaniec gminy Komarówka Podlaska, Jakub Oleksiuk.

Konkurs na Palmę i Pisankę Wielkanocną zorganizowany został przez Wojewódzki Ośrodek Kultury w Lublinie we współpracy z Urzędem Marszałkowskim Województwa Lubelskiego w Lublinie.

Nagrody i wyróżnienia przyznawano w trzech kategoriach: „Palma”, „Pisanka tradycyjna” oraz „Pisanka współczesna”. To właśnie w tej ostatniej kategorii wyróżnienie otrzymał Jakub Oleksiuk, mieszkaniec gminy Komarówka Podlaska.

Oprócz pisanki pana Oleksiuka przysłano jeszcze 207 innych prac należących do trzech wymienionych wyżej kategorii. Były one oceniane przez 4-osobową komisję, w skład której weszli: Małgorzata Tymochowicz (przewodnicząca) z UMCS, Marzena Bura z Muzeum Wsi Lubelskiej, Katarzyna Kraczoń i Paweł Onochin ze Stowarzyszenia Twórców Ludowych.

W uroczystości wręczania nagród uczestniczyli przedstawiciele władz wojewódzkich oraz Sejmu, m.in. wicemarszałek Beata Mazurek, pomysłodawczyni całego konkursu.

 

 

Gminny etap konkursu „Jestem bezpieczny” rozstrzygnięty

NASTĘPNY ARTYKUŁ »

Młodzieżówka Radzyń zwyciężyła Wenus Oszczepalin

Skomentuj