banner

Na ludowo i sportowo, czyli olimpijczycy górą!

Wczoraj, w hali ZSP odbyła się VI Radzyńska Paraolimpiada Radzyńskiego Stowarzyszenia Na Rzecz Osób Niepełnosprawnych „Osmy kolor tęczy”.

O godz. 12.00 paraolimpiada rozpoczęła się występem uczniów z Domaszewnicy, którzy zaprezentowali wiązankę utworów ludowych oraz przypomnieli kultową „Mamma mia” ABBY. Gromkie brawa zebrali także „Ulaniacy” za śpiew i urokliwe układy taneczne.

Następnie przyszedł czas na oficjalne rozpoczęcie sportowych zmagań, które otworzyła Wielka Parada „olimpijczyków” i „Tęczowe zabawy” – zdobywanie w konkursach sprawnościowych Paszportu Mistrza Paraolimpiady. Zgromadzonych powitała prezes „Ósmego koloru tęczy”, Sylwia Marczuk.

Po ukończeniu sportowych zmagań i obradach jury  wszyscy zawodnicy otrzymali złote medale, pamiątkowe dyplomy oraz upominki. Każdy jest Mistrzem.

Rozstrzygnięte zostały również konkursy dla publiczności ze szkół: „odlotowy transparent”, na promujący wydarzenie plakat, „wesołą piosenkę kibica” oraz na „tęczową drużynę”. Szkoła Podstawowa Nr 2 była bezkonkurencyjna.

Inwencja twórcza uczniów i wychowawców ze szkół, które dopingowały zawodników była naprawdę ogromna.

Ta niedziela była niezwykła, gdyż okazało się, że potrafimy być razem. Dla dzieci biorących udział w Paraolimpiadzie był to dzień pełen pozytywnych emocji, test zmagań z własnymi słabościami, wydarzenie, które pozostanie na długo w pamięci motywując do stawiania czoła przeciwnościom dnia powszedniego.

Organizatorzy dziękują wszystkim wolontariuszom, dyrektorom szkół, nauczycielom, wszystkim ludziom dobrej woli za pomoc w organizacji Radzyńskiej Paraolimpiady. Każdy człowiek ma prawo do marzeń, radości. Niepełnosprawność nie jest zaraźliwa.

Świat stał się lepszy, kolorowy. Mamy nadzieję, że nie tylko na jedną niedzielę.

Jakub Hapka

Na portalu od jesieni 2012 r. Najpierw jako felietonista, od maja 2015 redaktor naczelny. Absolwent polonistyki UMCS. Fan futbolu.

W piątek otwarcie budynku z mieszkaniami socjalnymi

NASTĘPNY ARTYKUŁ »

Punkty pod poduszkę