Nadzwyczajna sesja Rady Miasta 11 III 2020 r.

11 marca 2020 roku odbyła XVII Nadzwyczajna Sesja Rada Miasta Radzyń Podlaski. Miała się ona zająć tylko zmianą uchwały budżetowej i wieloletniej prognozy finansowej, ale miała też ponadto dwa dodatkowe punkty obrad.

Burmistrz poprosił o wprowadzenie do porządku obrad dodatkowego punktu – projektu uchwały w sprawie likwidacji zakładu budżetowego – Zakładu Gospodarki Lokalowej i przekształcenia go w jednostkę budżetową noszącej tę samą nazwę (Zakład Gospodarki Lokalowej). Twierdził, że to przekształcenie ma na celu usprawnienie funkcjonowania działalności ZGL i że dzięki temu miasto będzie mogło bezpośrednio przekazywać wszelkie dotacje i inne środki niezbędne Zakładowi.

Proponowana zmiana porządku obrad została jednogłośnie przyjęta. Jednogłośnie przyjęto samą uchwałę. Tak samo (jednogłośnie) przyjęte uchwałę o zmianie ustawy budżetowej i uchwałę o zmianie wieloletniej prognozy finansowej.

Po przegłosowaniu tych uchwał porządek obrad został wyczerpany, jednak sesja się nie zakończyła, nastąpiło bowiem po tym wystąpienie burmistrza. Mówił o nadzwyczajnej sytuacji związanej z zagrożeniem koronawirusem. Poinformował też, iż właśnie tamtego dnia premier kraju podjął decyzję o zamknięciu szkół.

Dodał też, że on uzupełnia tę decyzję swoją decyzją o zamknięciu miejskich instytucji kulturalnych – Radzyńskiego Ośrodka Kultury, Miejskiego Ośrodka Sportu i Rekreacji, pływalni oraz Miejskiej Biblioteki Publicznej, a także targowiska. Wspomniał, że inni samorządowcy swoimi działaniami też przyłączają się do działań rządu i podejmują podobne kroki. Poinformował też, że wraz ze szkołami zostaną także zamknięte świetlice, ale nie od razu, tylko dopiero po dwóch kolejnych dniach działania (12 i 13 marca).

Burmistrz mówił też o innych działaniach zapobiegawczych i powtórzył apele władz państwowych oraz mediów o niewychodzenie z domów i załatwianie spraw w Urzędzie Miasta tylko telefonicznie lub mejlowo.

Jazda po alkoholu, bez świateł i pasów

NASTĘPNY ARTYKUŁ »

Zderzenie dwóch ciężarówek w Turowie

Skomentuj