banner

Nagrody i wyróżnienia dla trenerów za osiągnięcia w działalności sportowej w 2015 r

Zarząd Powiatu na posiedzeniu w dniu 23.11.2016 r., na podstawie uchwały NR VII/34/2011 Rady Powiatu w Radzyniu Podlaskim z dnia 30 maja 2011 r. w sprawie określenia warunków i trybu przyznawania wyróżnień i nagród pieniężnych dla trenerów oraz innych osób z terenu Powiatu Radzyńskiego wyróżniających się osiągnięciami w działalności sportowej (Dz. Urz. WL z 2011 r., nr 108, poz. 1905) rozpatrzył pozytywnie wioski o przyznanie nagrody dla trenerów zgłoszone przez:

  1. Radzyńskie Sportowe Centrum Taekwon-do i przyznał trenerowi klubu Łukaszowi Ciężkiemu nagrodę pieniężną  oraz statuetkę za wybitne osiągnięcia w pracy trenerskiej w 2015 roku.
    Trenowani przez niego zawodnicy zdobyli w 2015 r. 58 medali na zawodach rangi międzywojewódzkiej, ogólnopolskiej i międzynarodowej, w tym 3 medale Mistrzostw Świata, 5 medali Mistrzostw Europy i 9 medali Mistrzostw Polski Seniorów i Juniorów.

  2. Uczniowski Klub Sportowy Sprint w Ulanie-Majoracie i przyznał trenerowi tego klubu – dyscyplina: piłka ręczna – Jarosławowi Mazurkowi nagrodę pieniężną  oraz statuetkę za wybitne osiągnięcia w pracy trenerskiej w 2015 roku.
    – trener Uczniowskiego Klubu Sportowego Sprint w Ulanie-Majoracie.

    Trenowana przez Jarosława Mazurka drużyna dziewcząt rocznik 2002 w 2015 r. zajęła III miejsce w Polsce (Ogólnopolski Finał Igrzysk Młodzieży Szkolnej w Mini Piłce Ręcznej Dziewcząt), zwyciężając w eliminacjach powiatu, rejonu i województwa; II miejsce w Lidze Wojewódzkiej Piłki Ręcznej Dziewcząt (awans do finału ogólnopolskiego) oraz XIII miejsce w Finale Pucharu Związku Piłki Ręcznej. Pięć trenowanych przez niego zawodniczek rocznika 2002 zostało powołanych do kadry województwa lubelskiego.

Zarząd Powiatu postanowił także przyznać trenerom oraz innym osobom wyróżniającym się osiągnięciami w działalności sportowej w 2015 r. w sportach mających szczególne znaczenie dla Powiatu Radzyńskiego wyróżnienia w postaci statuetek i upominków.
Są to następujące osoby:

  1. Anna Wawrzosek– nauczyciel w Zespole Oświatowym w Kąkolewnicy – za działalność społeczną na rzecz rozwoju sportu szkolnego w powiecie radzyńskim.
  2. Janusz Zając – nauczyciel w Gimnazjum w Wohyniu, trener lekkoatletyki.
    Trenowani przez niego zawodnicy odnosili sukcesy w wojewódzkich oraz ogólnopolskich zawodach lekkoatletycznych np. I i II miejsca w Wojewódzkich Indywidualnych Biegach Przełajowych.
  3. Krzysztof Brygoła– nauczyciel w Zespole Oświatowym w Kąkolewnicy, trener piłki nożnej dziewcząt (II miejsce – rejon Igrzyska, Turniej Orlika o Puchar Premiera RP – U 12 – II miejsce w województwie lubelskim, Turniej Piłki Nożnej „Z Podwórka na Stadion o Puchar Tymbarku” – największy w Europie turniej piłkarski dla dzieci ze szkół podstawowych – U 10 – IX miejsce w województwie lubelskim).
  4. Andrzej Marcinkowski– nauczyciel w SP 2 Radzyń Podlaski – trener piłki nożnej chłopców (Turniej Orlika o Puchar Premiera RP – U 12 – III miejsce w województwie lubelskim).
  5. Jacek Dębski – trener pływania w MULKS „Technik – Orion” przy Zespole Szkół Ponadgimnazjalnych im. Jana Pawła II w Radzyniu Podlaskim (sukcesy zawodników w Ogólnopolskich Zawodach Pływackich „Od Młodzika do Olimpijczyka” i Lidze Pływackiej „Szuwarek”).
  6. Wiesław Zienkiewicz – prezes UKS Sprint Ulan-Majorat, dyscyplina: piłka ręczna.
    Organizator Ogólnopolskich (Międzynarodowy) Turniejów Piłki Ręcznej Dziewcząt i Chłopców. W 2015 r. była to już 14 edycja zawodów, na które do Powiatu Radzyńskiego przyjechało 550 uczestników, reprezentujących 43 zespoły z 7 województw oraz drużynę ze Szkoły Sportowej w Łucku na Ukrainie. Turniej odbywa się pod patronatem Starosty Radzyńskiego.
  7. Dariusz Wołek i Rafał Borysiuk
    – trenerzy w Ludowym Klubie Sportowym Orlęta Spomlek, dyscyplina: piłka nożna. Trenowani przez nich zawodnicy (jeden Junior Młodszy, dwóch Trampkarzy Starszych i jeden Trampkarz Młodszy) byli powołani do kadry Województwa Lubelskiego.
  8. Daniel Syta – trener drużyny Młodzików Młodszych w LKS Orlęta Spomlek organizatora 3 edycji Turnieju Piłki Nożnej Chłopców rocznik 2006 o Puchar Starosty Radzyńskiego (udział klubów piłkarskich z województwa lubelskiego i mazowieckiego).
  9. Grzegorz Oprawski – nauczyciel w Specjalnym Ośrodku Szkolno-Wychowawczym im. Z. Sękowskiej w Radzyniu Podlaskim, który rozpoznał talenty pływackie u 3 wychowanków Ośrodka a następnie dbał o ich rozwój. Ci niepełnosprawni uczniowie reprezentując UKS „Promień” podczas Mistrzostw Polski Związku Stowarzyszeń Sportowych „Sprawni-Razem” w 2015 zdobyli trzy medale (jeden złoty i dwa srebrne).

Ponadto Zarząd Powiatu postanowił wyróżnić statuetkami:

  1. Pawła Blicharza – mieszkańca Radzynia Podlaskiego, który był najszybszym biegaczem z południowego Podlasia w 38. PZU Maratonie Warszawskim (czas 2:54:32) – 73 miejsce w klasyfikacji ogólnej (na ponad 10 tys. startujących) i 37 miejsce w kategorii M30.
  2. Stowarzyszenie Chodzę z SERcem z Radzynia Podlaskiego – popularyzatora aktywnego stylu życia i organizatora IV Edycji Pucharu Lubelszczyzny Nordic Walking „LUBELSKIE TEŻ CHODZI”.

Za sukcesy sportowe osiągnięte na zawodach od szczebla wojewódzkiego w sportach mających szczególne znaczenie dla Powiatu Radzyńskiego Zarząd Powiatu przyznał wyróżnienia w postaci statuetek i upominków następującym sportowcom:

  • Pływakom UKS „Promień”:
    1. Arturowi Bujkowi,
    2. Mateuszowi Bujkowi,
    3. Jakubowi Kowalczykowi.
      Zawodnicy ci podczas Mistrzostw Polski w Warszawie w 2015 zdobyli trzy medale (jeden złoty i dwa srebrne) a podczas Mistrzostw Polski w Ciechanowie w 2016 roku – siedem medali (cztery złote, jeden srebrny i dwa brązowe).
      Artur Bujek otrzymał powołanie do kadry narodowej Związku Stowarzyszeń Sportowych „Sprawni-Razem” – stowarzyszenia, które organizuje rywalizację sportową w Polsce dla uczniów o specjalnych potrzebach edukacyjnych.
      Trenerzy: Marcin Kułak (2014), Łukasz Bogucki i Mariusz Denisiuk (2015);
  • Pływakom MULKS „Technik – Orion” przy Zespole Szkół Ponadgimnazjalnych im. Jana Pawła II w Radzyniu Podlaskim:
    1. Michałowi Danilczukowi,
    2. Łukaszowi Opolskiemu
    3. Mikołajowi Trykaczowi,
      którzy zajmowali czołowe miejsca w Ogólnopolskich Zawodach Pływackich „Od Młodzika do Olimpijczyka” i Lidze Pływackiej „Szuwarek” – trener Jacek Dębski;
  • Lekkoatletom (trener Janusz Zając):
    1. Mikołajowi Jędruszczakowi – uczniowi Gimnazjum w Wohyniu (I miejsce w Mistrzostwach Województwa Lubelskiego w Biegach Przełajowych – Gimnazjada 2015 i III miejsce w Mistrzostwach Makroregionu w Biegach Przełajowych – Gimnazjada 2015),
    2. Pauli Siedlanowskiej – uczennicy ZSP im, Jana Pawła II w Radzyniu Podlaskim (II miejsce w Mistrzostwach Województwa Lubelskiego w Biegach Przełajowych – Licealiada 2015; I miejsce w Ogólnopolskich Biegach Przełajowych LZS – 2015).
  • Zawodnikom Radzyńskiego Sportowego Centrum Taekwon-do:
    1. Martynie Zielnik (reprezentantka Kadry Narodowej w Taekwon-do ITF, medalistka Pucharu Świata, Mistrzostw Polski Juniorów Młodszych
    2. Patrycji Chud (Reprezentantka Kadry Narodowej w Taekwon-do ITF, Wicemistrzyni Europy Juniorów w walkach drużynowych, brązowa medalistka Mistrzostw Europy i Mistrzostw Polski Juniorów Młodszych w walkach do 55 kg
    3. Kamilowi Chud (srebrny medalista Pucharu Świata w walkach do 57 kg, Wicemistrz Polski Seniorów w walkach do 57kg, zdobywca Grad Prix Polski Juniorów i brązowy medalistka Grad Prix Polski Seniorów w walkach do 56 kg –
    4. Michałowi Łobaczowi (Wicemistrz Polski Juniorów Młodszych i zdobywca Grad Prix Polski Juniorów w układach stopni uczniowskich, brązowy medalistka Grad Prix Polski Juniorów a srebrny medalistka Pucharu Polski Juniorów w walkach do 50 kg w walkach do 50kg –
    5. Karolinie Świć (Wicemistrzyni Polski Juniorów Młodszych w układach stopni uczniowskich)
    6. Erykowi Niewęgłowskiemu (Wicemistrz Polski Seniorów w walkach do 78 kg, zdobywca Grad Prix Polski Seniorów w walkach do 78 kg
    7. Damianowi Ładny (Wicemistrz Międzywojewódzkich Mistrzostw Juniorów Młodszych w układach stopni mistrzowskich, brązowy medalistka Grad Prix Polski Juniorów w układach stopni uczniowskich, brązowy medalistka Międzywojewódzkich Mistrzostw Juniorów Młodszych w walkach do 52 kg)
    8. Jolancie Szczepaniuk (srebrna medalistka Grad Prix Polski Juniorów w układach stopni uczniowskich, Wicemistrzyni Międzywojewódzkich Mistrzostw Juniorów Młodszych w walkach do 60 kg)
    9. Martynie Ciarkowskiej (podwójna Wicemistrzyni Międzywojewódzkich Mistrzostw Juniorów Młodszych w układach stopni mistrzowskich)
  • Piłkarkom ręcznym UKS Sprint (trener Jarosław Mazurek) – członkiniom drużyny, która zdobyła III miejsce w Ogólnopolskim Finale Igrzysk Młodzieży Szkolnej w Mini Piłce Ręcznej Dziewcząt, członkiniom kadry województwa lubelskiego w kategorii młodziczka:
    1. Magdzie Grodzickiej,
    2. Weronice Mazur,
    3. Julii Sposób,
    4. Mai Wierzchowskiej,
    5. Marcie Wierzchowskiej;
  • Piłkarzom LKS Orlęta-Spomlek :
    1. Oskarowi Siwkowi – członkowi kadry województwa lubelskiego juniorów młodszych (trener Dariusz Wołek)
    2. Kacprowi Kani
    3. Arkadiuszowi Korolczukowi
      uczestnikom mistrzostw Polski z kadrze województwa lubelskiego trampkarzy starszych (A. Korolczuk w 2016 roku przebywał także na konsultacji reprezentacji Polski U15),
    4. Sebastianowi Walczynie – kadrowiczowi województwa lubelskiego – kadra trampkarzy młodszych – trener Rafał Borysiuk.

Reprezentanci ZSP w finałach ogólnopolskich konkursów gastronomicznych

NASTĘPNY ARTYKUŁ »

„Zauważ drugiego człowieka” – w niedzielę akcja charytatywna w Ulanie

Skomentuj