Darmowy Program PIT

Narodowe Czytanie 2020 w Kąkolewnicy

10 września 2020 r. w Gminnej Bibliotece Publicznej w Kąkolewnicy odbyło się Narodowe Czytanie 2020, w ramach którego czytano głośno dramat Juliusz Słowackiego – „Balladynę”. Oddzielnie w akcję włączyła się też Szkoła Podstawowa w Kąkolewnicy.

W Narodowym Czytaniu „Balladyny” w GBP w Kąkolewnicy uczestniczyła pani wójt Anna Mróz, przewodniczący Rady Gminy – Mariusz Majczyna, dyrektor GBP – Ewa Korulczyk, a także pozostałe osoby pracujące w bibliotece.

GBP w Kąkolewnicy otrzymała z okazji wydarzenia okolicznościową pieczęć, który służy do składania pamiątkowego stempla na egzemplarzach utworu. Osoby, które chciałyby otrzymać taką pamiątkę zapraszane są do kąkolewnickiej biblioteki od poniedziałku do piątku w godz. 8.00 – 16.00.

Narodowe Czytanie „Balladyny” odbyło się także oddzielnie w Szkole Podstawowej w Kąkolewnicy. Podczas lekcji języka polskiego w klasach VI, VII i VIII nauczycielki uczące tego przedmiotu (Iwona Sadło i Elżbieta Marzycka) oraz członkowie dyrekcji szkoły czytali na głos dramat Słowackiego. Do czytania włączyli się także  uczniowie. Niektórzy z nich przebrali się w kostiumy bohaterów utworu.

Nowy przypadek COVID-19 w powiecie

NASTĘPNY ARTYKUŁ »

Uwaga! Szczepienie lisów 18-21 września

Skomentuj