banner

Nasi czytelnicy pytają – Urząd Miasta odpowiada

Za naszym pośrednictwem czytelnicy naszego portalu mogą zadawać pytania związane ze sprawami miejskimi. Dziś zamieszczamy 4 takie pytania oraz odpowiedzi na nie, jakie przyszły z Urzędu Miasta.

Pytania:

1. W jaki sposób będzie prowadzone przekształcenie wieczystego użytkowania w budynkach mieszkalno-usługowych?
2. Dlaczego pracownicy Urzędu Miasta przyjmują zgłoszeń, by dopisać się do listy chętnych do przyłączenia się do światłowodów i nie potrafią udzielić na ten temat informacji?
3. Dlaczego została zlikwidowana „książniczka” koło domu samopomocy na Bulwarach?

4. Chciałbym prosić o poruszenie na łamach Państwa portalu tematu Miejskiego Systemu Informacji w Radzyniu.  Chodzi o tablice informacyjne dla turystów, mieszkańców oraz innych którzy odwiedzać będą miasto. Są to tablice informujące o najważniejszych instytucjach, zabytkach oraz innych obiektach w Radzyniu. Chciałbym się dowiedzieć na jakim etapie jest ta inwestycja oraz kiedy możemy oczekiwać fizycznej realizacji tej inwestycji. Proszę o jakieś informacje z Urzędu Miasta.

———————————-

Odpowiedzi:

Ad. 1 Sprawa w Ustawie nie została jednoznacznie wyjaśniona, odpowiedni pracownik UM wziął udział w szkoleniu, obecnie problem ten jest rozpatrywany. Przypomnę,że Urząd Miasta ma czas do końca roku, by zainteresowanym przesłać informacje.

Ad. 2. Sprawą światłowodów zajmują się prywatne firmy, a nie Urząd Miasta – przesłałam pytanie do jednej z nich, gdy otrzymam odpowiedź, prześlę d Redakcji.

Ad. 3 „Książniczka” nie została zlikwidowana, tylko oddana do oszklenia, ponieważ jakiś wandal zbił szybkę. Informacji na ten temat udziela Miejska Biblioteka Publiczna.

W sprawie Informacji Miejskiej odpowiedzi udzielił Robert Mazurek, do którego przesłałam pytanie,jeśli wyjaśnienie nie dotarło do Redakcji, polecam https://radzyn-podl.pl/9-informacje/2245-co-z-systemem-informacji-turystycznej-w-radzyniu.html


 

W związku z tym, że odpowiedź na pytanie nr 2 jest sprzeczne z informacjami zawartymi w liście czytelnika, z którego pochodzi pytanie, zamieszczamy treść tego listu:

Dzień dobry,

Od pewnego czasu pojawiają się w Internecie informacje o planach budowy sieci światłowodowej w kolejnych gminach w powiecie radzyńskim. Postanowiłem zainteresować się tym tematem i okazało się, że ten konkretny projekt dotyczy powiatów radzyńskiego i parczewskiego oraz jest częścią dużo większego programu obejmującego swoim zasięgiem kilka województw. 
Udało mi się też znaleźć informację o planowanych adresach, które zostaną podłączone do planowanej sieci (w załączniku). Na liście znajdują się 554 adresy z terenu Radzynia Podlaskiego. Sprawdziłem całą listę i okazało się, że nie ma na niej mojego adresu i adresów wielu moich znajomych. Moje zdziwienie było tym większe, że znalazłem na liście adresy kilku sąsiadów i domów położonych przy sąsiednich ulicach. O co chodzi? Pamiętam, że ok. rok temu można było składać w UM deklaracje zainteresowania podłączeniem do sieci światłowodowej i ja taką deklarację składałem. Udałem się więc do UM celem uzyskania informacji i ewentualnego dopisania się do listy (?). Tym bardziej, że sąsiednie gminy ogłaszały już takie zapisy. Efekt? Odsyłano mnie od jednego urzędnika do drugiego i po kilkudziesięciu minutach spędzonych w Urzędzie dowiedziałem się, że nikt nic nie wie na ten temat. Jak to jest możliwe, że urzędnicy nic nie wiedzą o projekcie realizowanym na terenie miasta? Dlaczego nikt z Urzędu nie zainteresował się ogłoszeniami publikowanymi w internecie a dotyczącymi sąsiednich gmin? Na moje pytania uzyskałem jedynie odpowiedź, że „to pewnie projekt z ministerstwa i oni jeszcze nic o tym nie wiedzą”. Nikt nie zadał sobie trudu żeby poszukać jakichkolwiek informacji w internecie, choć podałem źródła skąd się o tym dowiedziałem. Skala niekompetencji tych osób mnie przeraziła. Za co oni biorą pieniądze? Za picie kawy i pogaduszki w godzinach pracy? Proszę o interwencję i nagłośnienie sprawy, gdyż jest to dosyć ważny temat z punktu widzenia mieszkańców naszego miasta.  

 

Z poważaniem

Zaproszenie na II Zjazd Absolwentów LO w Radzyniu

NASTĘPNY ARTYKUŁ »

Tymczasowy areszt dla 18-latka za posiadanie narkotyków

Skomentuj