banner

„Nasz program piszecie Wy” – premier Mateusz Morawiecki w Radzyniu

„To wy piszecie nasz program! Tworzony przez Was program Prawa i Sprawiedliwości jest właśnie dla takich miast i powiat, jak Wasz. Odeszliśmy od polityki, która wspierała głównie tylko wielkie miasta” – mówił w ok. 10-minutowym wystąpieniu premier RP, nawiązując do wdrażanych przez rząd programów infrastruktualnych.

Słoneczna i ciepła pogoda zgromadziła wielu radzyniaków, którzy tłumnie zapełnili okolice i sam plac Wolności. Z lekkim opóźnieniem wreszcie pojawił się autobus z premierem Mateuszem Morawieckim, którzy złożył swój wpis w pamiątkowej księdze. Gratulował jubileuszu 550-lecia miasta, wspominając nawet o okolicznościowym torcie.

Radzyń ma przed sobą wielką i wspaniałą przyszłość

W Waszym kościele ślub brał Adam Jerzy Czartoryski, nazywany niekoronowanym królem Polski. U schyłku swojego życia powiedział: „ja znałem tylko dwie partie w swoim życiu: partię polską i antypolską. My na pewno jesteśmy partią polską – mówił Morawiecki.

Po swoim wystąpieniu, w którym wymieniał sukcesy rządu, wspominając o obecnym programie na wybory samorządowe (m. in. termomodernizacja, domy seniora, otwarte strefy aktywności, rewitalizacja), zszedł ze sceny, by uścisnąć dłonie mieszkańców.

Jutro nagranie z wystąpienia premiera

Jakub Hapka

Na portalu od jesieni 2012 r. Najpierw jako felietonista, od maja 2015 redaktor naczelny. Absolwent polonistyki UMCS. Fan futbolu.

Kradł w pracy

NASTĘPNY ARTYKUŁ »

W Ulanie uhonorowano seniorów