banner

O kobietach i mężczyznach pół żartem, pół serio

Wczoraj, 12 marca w  niedzielne popołudnie sala radzyńskiej Oranżerii zapełniła się publicznością. Sprawcami tego zdarzenia byli uczniowie Gimnazjum nr 2  oraz przedstawiciele UTW – pan Dariusz Gałan i pan Kazimierz Szynkaruk, którzy swoim programem artystycznym, przygotowanym z okazji Dnia Kobiet oraz Dnia Mężczyzn sprawili zgromadzonym wiele przyjemności.

Zaprezentowali program telewizyjny z cyklu „Gadanie na ekranie” na temat kobiety w oczach mężczyzny. W rolę sympatycznych profesjonalnych prezenterów wcielili się: Anastazja Bąk i Hubert Wyrwisz. Jak to w programach telewizyjnych bywa, nie zabrakło przerywników muzycznych.

Soliści wykazali się talentem wokalnym i scenicznym. Gabrysia Warwas – w piosence „Być kobietą, być kobietą” z wielkim wdziękiem udowodniła, że ma w sobie wiele gracji i uroku, kobieta indywidualistka – Alicja Zając, pokazała wspaniały debiut w piosence „ O mnie się nie martw…”, męskie trio: Wojtek Zając, Igor Terlikowski i Dawid Mitroniuk uroczo zapewniali o tym, że z dziewczynami nigdy nic nie wiadomo w utworze „Bo z dziewczynami”.

Roztaczając swój urok osobisty Magdalena Ochnio zaśpiewała „Mam ochotę na chwileczkę zapomnienia”, Natalia Szczęśniak zaś
pięknie wykonała piosenkę „Blue Cafe” – „Zapamiętaj”. Finałowa prezentacja to występ pana Tomasza Dzidy z utworem – „Ach, te baby”, który wywołał gromkie brawa i wiele entuzjazmu .
Gratulujemy  wszystkim  dzielnych wykonawcom.

Do programu telewizyjnego ponadto zaproszono dwie pary małżeńskie, odgrywające scenki ze wspólnego życia mężczyzny i kobiety. W rolę pierwszego małżeństwa wcielili się: Gabrysia Warwas i Wojtek Zając, a drugiego Weronika Niewiadomska i Jakub Mainusz. Wypadli wspaniale.

Sparodiowano też to, co kobiety lubią najbardziej – zakupy. W zabawnym monologu na temat wyjścia z kobietą do galerii sprawdził się Igor Terlikowski jako Józef Szczębrzękiewicz. Wojtek Zając zaś w roli Antoniego Cepury opowiadał o tajnikach kobiecości. Aktorzy poradzili sobie fenomenalnie z oddaniem emocji i humoru.

Chwili niekłamanych wzruszeń dostarczyli panowie z UTW – zapowiedziani muzycznym akcentem – „Starsi panowie dwaj”, którzy recytowali piękne wiersze o kobietach i miłości.

Oprócz muzycznych przerywników w programie były też przerywniki taneczne w wykonaniu uczennic: Alicji Zając, Weroniki Wronowskiej, Anny Skoczylas, Weroniki Niewiadomskiej, Darii Milczek, Julii Melchior, Marty Zielińskiej, Pauliny Kowalskiej i Anny Zawady – zaprezentowane z wielką klasą, elegancją i smakiem. Do programu telefonowali widzowie, którzy dzielili się opiniami o kobietach – Dawid Mitroniuk i Jakub Mainusz.

Piękne życzenia, zarówno dla Panów , jak i Pań z okazji ich święta zakończyły program artystyczny przygotowany przez: Marzenę Sawicką, Elżbietę Żukiewicz, Agnieszkę Grochowską i Tomasza Dzidę. Nie zabrakło ciepłych słów i szczerych pochwał od widzów.
Ten program rzeczywiście wywołał uśmiech na wielu twarzach, bawił i wzruszył.

Organizatorzy dziękują za obecność wszystkim, którzy zechcieli spędzić niedzielne popołudnie w tej miłej atmosferze.

Wyimaginowany świat Marka Jędrycha

NASTĘPNY ARTYKUŁ »

Radzyńskie Spotkania z Teatrem

Skomentuj