banner

Obchody Święta Niepodległości w ZSP

11 listopada, to dla każdego Polaka ważna data, symbol miłości Ojczyzny, wiary i zwycięstwa. Rocznica odzyskania niepodległości, a wraz z nią uroczyste świętowanie tego wielkiego wydarzenia, na stałe wpisała się w  kalendarz Zespołu Szkół Ponadgimnazjalnych im. Jana Pawła II w Radzyniu Podlaskim.

Dla upamiętnienia tej ważnej rocznicy, uczniowie zaprezentowali montaż słowno – muzyczny. Podczas uroczystości nie zabrakło wierszy i pieśni patriotycznych oraz informacji historycznych. Dyrektor szkoły Grażyna Dzida podziękowała wykonawcom, uczniom klas pierwszych II Liceum Ogólnokształcącego za niezwykłą lekcję historii i patriotyzmu skłaniającą do refleksji nad wartością wolności i niepodległości.

Pani dyrektor zaznaczyła, że dzisiejsza uroczystość, to preludnium do obchodów Narodowego Święta Niepodległości w Radzyniu Podlaskim na które zaprosiła całą społeczność szkolną. Świętowanie rozpoczęło się w dniu 10 listopada wydarzeniem „Ognie Niepodległości” realizowanym pod honorowym patronatem Wojewody Lubelskiego Przemysława Czarnka.

Na zakończenie zostały wręczone dyplomy i nagrody dla zwycięzców  konkursu wiedzy o Józefie Piłsudskim. Tytuł laureata uzyskali uczniowie II Liceum Ogólnokształcącego w ZSP:

I miejsce
Siudaj Mateusz ( III klasa o profilu prawno – administracyjnym)
II miejsce ex aequo
Sieniuta Michał (III klasa o profilu humanistycznym)
Fręchowicz Maciej (II klasa o profilu prawno – administracyjnym)
Obchody Dnia Niepodległości w ZSP przygotowały nauczycielki historii: Teresa Filipiuk, Ewa Pałasz, Agnieszka Gątarczyk i Kamila Szyszko.

zdj.: ZSP

Zapłonęły „Ognie Niepodległości”

NASTĘPNY ARTYKUŁ »

Pogodzić się z niemożnościami – Alicja Twardowska wypełnia kwestionariusz Prousta

Skomentuj